Võistlustulle naasnud Federer alustas võidukalt ({{commentsTotal}})

Roger Federer.
Roger Federer. Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

20-kordne suure slämmi turniirivõitja Roger Federer (ATP 2.) naasis Stuttgardi muruturniiril võistlustulle, olles teist aastat järjest liivaväljakuhooaja vahele jätnud.

36-aastane Federer, kes püüab tänavu kaitsta mullust Wimbledoni tiitlit, läks Stuttgardi turniiri teises ringis vastamisi maailma 54. reketi Mischa Zvereviga, alistades sakslase 3:6, 6:4, 6:2.

Tasavägiselt alanud avasetis jäi šveitslane Zvereviga hätta, kui viimane võitis viimased kolm geimi järjest ning võttis kindla 6:3 setivõidu. Teises setis suutis Federer aga kahel korral sakslase servi murda ning viis matši otsustavasse kolmandasse setti, kus vanameister pani enda paremuse maksma – šveitslane läks 4:1 juhtima ning võitis 28-minutilise seti lõppkokkuvõttes 6:2.

Turniiri teisest ringist alustanud Federer läheb veerandfinaalis vastamisi Guido Pella (ATP 75.) ja Prajnesh Gunneswarani (ATP 169.) omavahelise matši võitjaga.