ROK keeras rahvusvahelise laskesuusaliidu rahakraanid kinni ({{commentsTotal}})

Laskesuusatajad PyeongChangi olümpial.
Laskesuusatajad PyeongChangi olümpial. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Rahvusvaheline Olümpiakomitee (ROK) teatas, et peatas kõik otsesed maksed rahvusvahelisele laskesuusaliidule (IBU) seniks, kuni skandaalidesse sattunud alaliit suudab täita kõik neile seatud tingimused.

Aprilli alguses korraldas Austria föderaalpolitsei Salzburgis asuvas IBU peakontoris kolm läbiotsimist, lisaks otsiti läbi ka IBU kauaaegse presidendi Anders Bessebergi kodu. Bessebergi süüdistatakse 65 dopingujuhtumi varjamises ja korruptsioonis. 72-aastane Besseberg ja samuti skandaali segatud peasekretär Nicole Resch taandasid end uurimise ajaks ametist.

Nüüd teatas aga ROK, et kui IBU soovib olümpiakomitee rahalise toetumise jätkumist, tuleb täita ROK-i täitevkomitee seatud tingimused, muuhulgas peab alaliit endale valima uue presidendi. Kandidaatidena on end üles seadnud rootslane Olle Dahlin ja lätlanna Baiba Broka, valimised toimuvad septembri alguses peetaval IBU kongressil.

Lisaks peab IBU 10. septembriks esitama ROK-ile aruanded, mida saadi teada alaliidusisese uurimise käigus eetika ja antidopingu küsimustes, seejärel peab ROK raportites oleva infoga nõustuma ning alles siis tuleb kõne alla rahalise toetuse jätkumine.

IBU avaldas pressiteates, et võtab ROK-i otsust julgustusena alaliit reformida, nagu IBU täitevkomitee istungil juba otsustati teha. "Oleme väljastpoolt tellinud auditi meie antidopingu programmi kohta. lisaks loome IBU eetikakomisjoni," seisis pressiteates. "IBU on veendunud, et raportid meie antidopingu programmi, juhtimisreformide ja muudatuste kohta, mis ROK palus, rahuldavad nende soove."

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: