Taanlane teenis Šveitsi velotuuril soolovõidu, Kangert peagrupis ({{commentsTotal}})

Christopher Juul-Jensen võitmas Šveitsi tuuri neljandat etappi
Christopher Juul-Jensen võitmas Šveitsi tuuri neljandat etappi Autor/allikas: imago sportfotodienst / Scanpix

Šveitsi velotuuri neljandal etapil teenis soolovõidu Taani rattur Christopher Juul-Jensen (Mitchelton-Scott). Kaheksa sekundit hiljem finišeerus peagrupp, milles ületas finišijoone ka Tanel Kangert (Astana Pro Team).

Vihmasajus peetud 189-kilomeetrise etapi võitis jooksikute grupist rünnanud taanlane, kes osales ka tänavusel Itaalia velotuuril. Juul-Jensen põgenes jooksikute grupist üksinda viimasel tõusul. Teise koha pälvis grupifiniši kiireim Michael Matthews (Team Sunweb) ja kolmanda Yves Lampaert (Quick-Step Floors). Kangert lõpetas 42. kohal ja Rein Taaramäe (Direct Energie) 105. kohal, võitjale kogunes tal kaotust 6.15.

Võistluse üldliidrina jätkab peagrupis lõpetanud Stefan Küng (BMC Racing Team). Talle kaotavad kolme sekundiga klubikaaslased Greg Van Avermaet ja Richie Porte. Kangert tõusis peale neljandat etappi 42. kohale ja Taaramäe langes 98. positsioonile.