Washington Capitals võitis esimest korda Stanley karika ({{commentsTotal}})

Washington Capitals võidukarikaga.
Washington Capitals võidukarikaga. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistlustel triumfeeris esmakordselt Washington Capitals, alistades finaalseeria viiendas kohtumises liiga uustulnuka Vegas Golden Knightsi 4:3 ja võites seeria 4:1.

Pärast väravateta lõppenud avaperioodi läks väravasadu lahti teisel kolmandikul, kui Capitalsi poolt tegid skoori Jakub Vrana ja Aleksandr Ovetškin, Knightsi poolelt olid täpsed Nate Schmidt, David Perron ja Reilly Smith, viies kodujääl mängiva Vegase 3:2 juhtima. Viimasel perioodil seadis aga Devante Smith-Pelly jalule viigi ning võiduvärava viskas Lars Eller. Braden Holtby tegi Capitalsi väravasuul 28 tõrjet.

43. hooaega NHL-is mängiv Capitals oli enne tänavust vaid korra finaali jõudnud – 1998. aastal kaotasid nad seeria kuivalt Detroit Red Wingsile.

"See on uskumatu," õhkas finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks valitud Ovetškin karikavõidust rääkides. "Ma ei tea, mida öelda, see on uskumatu! Olen nii õnnelik, ilmselt kõige õnnelikum tüüp maailmas! Olen enda meeskonnakaaslaste ja ka meie fännide pärast nii õnnelik!"