Golden Knights jõudis debüüthooajal Stanley karikavõistluste finaali ({{commentsTotal}})

Vegas Golden Knights läänekonverentsi võidukarikaga.
Vegas Golden Knights läänekonverentsi võidukarikaga. Autor/allikas: AP/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistlustel alistas Vegas Golden Knights läänekonverentsi finaali viiendas mängus Winnipeg Jetsi 2:1, tagades sellega debüüthooajal koha karikafinaalis.

Las Vegas asus kohtumist juhtima kuuendal minutil, kui Alex Tuch viskas Ryan Carpenteri söödust seisuks 1:0. Võõrustajad viigistasid seisu 12 minutit hiljem, kui Bryan Little'i resultatiivse söödu vormistas väravaks Josh Morrissey. Kohtumise võiduvärav visati teisel kolmandikul, kui Lucas Sbisa leidis endise St. Louis Bluesi mängumehe Ryan Reavesi, kelle 2:1 tabamus tõi külalistele ajaloolise võidu.

Jäähokiliiga NHL-i uustulnuk Vegas Golden Knights loodi 2017. aastal ning koosneb peaasjalikult liiga teiste meeskondade poolt maha kantud mängijatest. NHL-i uustulnukatest jõudis Stanley karikavõistluste finaali viimati St. Louis Bluesi, kelle selline saavutus jääb aastasse 1968.

Nelja võiduni peetava finaalseeria numbritega 4:1 võitnud Golden Knights läheb Stanley karikafinaalis vastamisi kas Washington Capitalsi või Tampa Bay Lightninguga. Idakonverentsi finaalseeriat juhib hetkel Tampa Bay, olles võitnud viiest mängust kolm.