VIDEO | Capitals jõudis üle 20 aasta Stanley karika finaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Washington Capitals.
Washington Capitals. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistlustel selgus viimane finalist, kui Washington Capitals alistas idakonverentsi finaalseeria otsustavas seitsmendas kohtumises Tampa Bay Lightningu 4:0.

Võõrsil mänginud Capitalsi jaoks algas seeria seitsmes mäng ideaalselt, kui vanameister Aleksandr Ovetškin juba teisel minutil külalised 1:0 juhtima viis. Teisel kolmandikul viskas kaks väravat rootslane Andre Burakovsky ning kohtumise 4:0 lõpptulemuse eest hoolitses neli minutit enne mängu lõppu skoori teinud Nicklas Bäckström.

Nelja võiduni peetavad seeria numbritega neli-kolm võitnud Washington Capitalsi jaoks on tegemist klubi viimase 20 aasta esimese Stanley karikafinaaliga. Viimati võistles Washington jäähokiliiga NHL-i parima klubi tiitli eest 1998. aastal, kui finaalseerias tuli mängudega null-neli tunnistada Detroit Red Wingsi paremust.

29. mail algavas Stanley karika finaalseerias läheb Capitals vastamisi NHL-i uustulnuka, Vegas Golden Knightsiga. Golden Knights alistas läänekonverentsi finaalseerias Winnipeg Jetsi 4:1.