VIDEO | Väravavahi imetõrje tõi Capitalsile finaalseeria esimese võidu ({{commentsTotal}})

Braden Holtby tõrje Golden Knightsi vastu.
Braden Holtby tõrje Golden Knightsi vastu. Autor/allikas: AP/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistluste finaalseerias teenis Washington Capitals enda esimese võidu, kui Vegas Golden Knights alistati võõrsil 3:2.

James Neal viis seeria avamängu võitnud Golden Knightsi kaheksandal minutil Lucas Sbisa söödust 1:0 juhtima, kuid külalised Washingtonist suutsid seisu kolmandiku lõpus tänu Lars Ellerile viigistada.

Teisel kolmandikul pani Capitals oma paremuse maksma, kui tabamused Aleksandr Ovetškinilt ja Brooks Orpikult viisid meeskonna 3:1 juhtima. Shea Theodore vähendas küll 38. minutil kaotusseisu minimaalseks, aga külaliste võitu enam väärata ei suudetud.

Viimase kolmandiku lõpus kujunes Capitalsi kangelaseks puurilukk Braden Holtby, kelle suurepärane tõrje hoidis ära Golden Knightsi viigivärava, tuues sellega Washingtonile väärtusliku võidu.

Nelja võiduni peetav finaalseeria jätkub kolmandal juunil Washingtonis.