Del Potro jõudis üheksa-aastase vaheaja järel Prantsusmaal poolfinaali ({{commentsTotal}})

Juan Martin Del Potro.
Juan Martin Del Potro. Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtistel selgus viimane poolfinalist, kui Juan Martin Del Potro (ATP 6.) alistas veerandfinaalis maailma neljanda reketi Marin Cilici 7:6 (5), 5:7, 6:3, 7:5.

Kolmapäeval vihma tõttu pooleli jäetud matšis kulges avasett tasavägises joones, leides lahendus kiires lõppmängus, kus numbritega 7:5 osutus paremaks argentiinlane Del Potro. Teises setis suutis Cilic seti lõpus murda Del Potro servi ning võita kaks geimi järjest – tasuks 7:5 setivõit.

Kolmandas setis jäi Del Potro horvaadi vastu 0:2 ja 1:3 kaotusseisu, kuid suutis kahel korral vastase servi murda ning võita viis geimi järjest, alistades Cilici numbritega 6:3. Tasavägises viimases setis murdis Argentina esireket seti lõpus Cilici servi ning võitis kaks geimi järjest ja ühtlasi ka matši.

Juan Martin Del Potro jõudis Prantsusmaa lahtistel viimati poolfinaali 2009. aastal, kus jäi toona alla turniiri võitnud Roger Federerile. Tänavu läheb argentiinlane vastamisi tiitlikaitsja Rafael Nadaliga.