Washington asus seeriat juhtima, Tampa Bay jõudis teise ringi ({{commentsTotal}})

Nicklas Bäckström (nr 19) tõi Capitalsile lisaajal võidu.
Nicklas Bäckström (nr 19) tõi Capitalsile lisaajal võidu. Autor/allikas: AP/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistluste avaringis mängudega 0:2 kaotusseisu jäänud Washington Capitals teenis kolmanda järjestikuse võidu ja asus seeriat 3:2 juhtima. Viimati saadi kodujääl Columbus Blue Jacketsist lisaaja järel jagu 4:3.

Esimesel perioodil asus Columbus Matt Calverti väravast 1:0 juhtima, kuid mõned minutid hiljem viigistas Nicklas Bäckström seisu. Teisel kolmandikul viis Jevgeni Kuznetsov võõrustajad 2:1 ette, aga juba vähem kui poolteist minutit hiljem viskas Calvert enda teise värava. Capitals lõpetas siiski perioodi 3:2 eduseisus, kui täpne oli T.J. Oshie. Viimasel kolmandikul viigistas Oliver Bjorkstrand seisu, viies mängu lisaajale.

Kui lisaaega oli mängitud 11.53, viskas Bäckström Capitalsi võiduvärava.

Capitalsi ja Blue Jacketsi tänavuses seerias on normaalajaga lõppenud viiest mängust vaid üks, seejuures ühes mängus selgus võitja alles teisel lisaajal.

Nelja võiduni peetava seeria kuues kohtumine peetakse Blue Jacketsi kodujääl.

Idakonverentsis pääses esimesena teise ringi Tampa Bay Lightning, alistades mängudega 4:1 New Jersey Devilsi. Viimases mängus saadi kodupubliku ees 3:1 võit.

Tampa Bay – New Jersey 3:1
Tampa Bay võitis seeria 4:1.

Washington – Columbus 4:3 la.
Washington juhib seeriat 3:2.

Boston – Toronto 3:4
Boston juhib seeriat 3:2.