Ovetškini kaks tabamust aitasid Capitalsi teise ringi tüürida ({{commentsTotal}})

Aleksandr Ovetškin (keskel).
Aleksandr Ovetškin (keskel). Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Jäähoki Stanley karikavõistlustel selgus järjekordne teise ringi meeskond, kui Washington Capitals alistas võõrsil Columbus Blue Jacketsi 6:3.

Nelja võiduni peetavas seerias otsustava võidu noppinud Capitals asus kohtumist juhtima 13. minutil, kui Dmitri Orlov külalised 1:0 ette viis. Blue Jackets viigistas teisel kolmandikul küll seisu, kuid vanameister Aleksandr Ovetškini kaks tabamust viisid Washingtoni klubi vaheajale 3:1 eduseisul.

Väravatesadu jätkus ka viimases kolmandikus, kui esmalt tegi Blue Jacketsi eest skoori Pierre-Luc Dubois, kuid pärast mida vastas Capitals kahe tabamusega. Nick Foligno vähendas kaotusseisu 12 minutit enne lõppu küll kahele väravale, kuid Lars Elleri viimase minuti tabamus tõi külalistele 6:3 võidu.

Washington läheb teises ringis vastamisi Pittsburgh Penguinsiga, kes oli avaringi seerias 4:2 parem Philadelphia Flyersist.

Teises mängus alistas Toronto Maple Leafs Boston Bruinsi 3:1, viigistades seeria seisu 3:3-le. Maple Leafsi eest tegid skoori William Nylander, Mitchell Marner ja Tomas Plekanec. Bostoni eest oli täpne Jake Debrusk. Kahe klubi otsustav mäng peetakse kolmapäeval ning paari võitja kohtub järgmises ringis New Jersey 4:1 alistanud Tampa Bay Lightninguga.

Toronto – Boston 3:1

Seeria on 3:3 viigis.

Columbus – Washington 3:6

Washington võitis seeria 4:2.