Noor Eesti tennisist teenis karjääri neljanda ITF-i turniirivõidu ({{commentsTotal}})

Katriin Saar
Katriin Saar Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Äsja 16-aastaseks saanud Katriin Saar võttis Kataris peetud noorte ITF-i tenniseturniiril tänavuse kolmanda ja ühtekokku karjääri neljanda turniirivõidu.

Esimeses ringis võitis Saar kergelt 6:2, 6:0 Daliyah Hammoudi Soomest ja teises ringis prantslanna Lola Marandeli 6:3, 6:1. Veerandfinaalis läks itaallanna Matilde Paoletti alistamiseks vaja kolme setti, võit tuli numbritega 6:3, 4:6, 6:1. Poolfinaalis alistas Saar norralanna Lilly Elida Hasethi 6:3, 6:3 ja finaalis hiinlanna Minggiao Yangi eriti pingelises kohtumises 6:4, 6:7 (1), 6:3.

Paarismängus koos soomlanna Liisa Vehvilaineniga jõuti poolfinaali. Esimeses ringis alistati väga napilt Belgia paar Nienke D’Haen / Beau Deleu 7:6 (10), 4:6, 10:6. Veerandfinaalis saadi jagu Soome-Itaalia paarist Hammoud / Antonella La Cava 6:0, 6:3, aga poolfinaalis pidid tunnistama Itaalia paari Paoletti / Matilde Mariani 6:2, 6:2 paremust.

Jaanuaris võidutses Saar Varssavis ja veebruaris Tartus, karjääri esimese turniirivõidu teenis ta mullu suvel Soomes. Läinud aasta lõpus võitis Saar ka maineka Orange Bowli noorteturniiri kuni 16-aastaste seas.

Carol Plakk osales Casablancas 3. kategooria turniiril, kus alistas esimeses ringis namiiblanna Georgina Moolmani 6:1, 6:0, kuid kaotas siis esimese paigutusega marokolannale Diae El Jardile 1:6, 1:6. Paarismängus koos kohaliku Abla El Kadriga jõudis Plakk finaali.

Mitmed Eesti noored lõid kaasa Adazis 5. kategooria turniiril. Kõige edukamad olid poistest Alexander Georg Mändma ja tüdrukutest Saara Orav, kes jõudsid nii üksik- kui paarismängus poolfinaali. Paarismängus oli Mändma paariliseks Johannes Seeman ja Orava paariliseks Anet Angelika Koskel.