Katriin Saar teenis Tartus kolmanda ITF turniirivõidu ({{commentsTotal}})

Katriin Saar
Katriin Saar Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Tartus Veeriku spordikeskuses toimus ITF Juniors 5. kategooria turniir, kus Katriin Saar teenis karjääri kolmanda turniirivõidu. Paarismängus võitsid Helena Narmont ja Anet Angelika Koskel ning Johannes Seeman ja soomlane Roni Rikkonen. Lisaks üksikmängus Seemanile ja Lissi Kubrele finaalikoht.

Neidude konkurentsis kujunes turniirivõit Eesti siseasjaks, sest finaalis olid vastamisi Lissi Kubre ja Katriin Saar. Varem olid mõlemad jõudnud ITF turniiril finaali kolmel korral, Kubre oli saanud ühe ja Saar kaks turniirivõitu. Omavahel kohtusid nad ITF turniiril mullu suvel Wilson Pajulahti Cup poolfinaalis ja siis jäi peale Saar 6:2, 6:3. Eesti võistlustel võitis Saar Kubret novembris Alexela Mastersi finaalis 1:6, 7:6(5), 6:3 ja Kubre Saart oktoobris Eesti GP finaalis 6:7, 7:5, 6:4. Ka täna kujunes tüdrukute kohtumine kolmesetiliseks, Saar võitis 6:3, 1:6, 6:0.
Teel finaali alistas Kubre avaringis soomlanna Emma Eerola 7:6(1), 6:3, teises ringis venelanna Elizaveta Kuznetsova 6:4, 6:4, veerandfinaalis valgevenelanna Aleksandra Efremova 1:6, 7:5, 6:2 ja poolfinaalis britt Kylie Bilchevi 3:6, 6:3, 6:0. Saar võitis esimeses ringis venelanna Sofiia Likhacheva 6:4, 6:2, seejärel alistusid valgevenelanna Lizaveta Artsiomenka 6:0, 6:1 ja lätlanna Margarita Ignatjeva 6:2, 6:2. Poolfinaalis sai Saar lätlanna Stefanija Polischukilt loobumisvõidu.

Paarismängus said Anet Angelika Koskel ja üksikmängus veerandfinaali jõudnud Helena Narmont turniirivõidu. Avaringis alistasid nad napilt Valgevene-Läti paari Lizaveta Artsiomenka - Laura Slisane 6:4, 5:7, 10:3. Veerandfinaalis võitsid nad teise paigutusega Leedu paari Iveta Daujotaite - Fausta Zykute 6:2, 6:4, poolfinaalis Venemaa paari Polina Bezklubnaia - Elizaveta Kuznetsova 6:1, 6:3 ja finaalis Läti paari Margarita Ignatjeva - Marija Semenistaja 6:3, 6:4.

Noormeestest jõudis Johannes Seeman finaali, kus vastaseks oli reedel paarismängus alistatud Leonardo Malgaroli. Itaallane sai revanši ja võitis 6:3, 6:1.
Seeman alistas avaringis rootslase Michael Minasyani 6:1, 4:6, 7:6(4). Ka teises ja kolmandas ringis kujunesid mängud kolmesetilisteks: teises ringis sai Seeman jagu soomlasest Isac Lindenist 4:6, 6:0, 6:1 ja veerandfinaalis itaallasest Samuel Vincent Ruggerist 2:6, 6:4, 6:1. Poolfinaalis võitis Seeman poolakat Maks Kasnikowskit 6:4, 6:4.

Alexander Georg Mändma jõudis veerandfinaali, kus pidi tunnistama hilisema võitja Malgaroli 6:4, 6:3 paremust.

Paarismängus sai Seeman koos soomlase Roni Rikkoneniga turniirivõidu, mis on Seemanile paarismängus teine turniirivõit. Avaringis said nad jagu Leedu-Hollandi paarist Matas Bruzas - Ids Waterbolk 6:3, 6:3. Tasavägises veerandfinaalis võitsid nad 6:4, 6:7(7), 10:4 Eesti paari Mark Lajal - Mändma. Poolfinaalis alistus Vene-Ukraina paar Petr Bar Birykov - Alexander Grekul 6:3, 7:6(4) ja finaalis Itaalia paar Leonardo Malgaroli - Samuel Vincent Ruggeri 6:3, 7:5.