Mitmel korral hõbedale jäänud Hispaania tuli esmakordselt Euroopa meistriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hispaania käsipallikoondis
Hispaania käsipallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Tänavu Horvaatias Zagrebis toimunud käsipalli Euroopa meistrivõistlustel sai esmakordselt võidurõõmu tunda varasemalt neljal korral hõbedaga leppima pidanud Hispaania. Finaalmängus alistati Rootsi meeskond 29:23.

Esimesel poolajal juhtis mängu Rootsi seisuga 14:12, kuid teise poolaja alguses sulas edu kiiresti. Juba 34. minutil läks Hispaania 15:14 juhtima. 52. minutiks oli Hispaania Rootsi ees edu kasvatanud juba seisule 25:17. Rootsi kosus küll mängu lõpuks, ent pidi siiski tunnistama Hispaania paremust 29:23.

Suurimateks väravaküttideks olid võitjate poolel Ferran Sole ja David Balaguer. Mõlemal õnnestus võrku tabada viiel korral. Neli väravat viskasid Raul Entrerrios, Alex Dujshebaev ja Aitor Arino. Rootslaste edukaim väravakütt oli viie väravaga Jesper Nielsen.

Üllatuslikult Hispaaniale ja Rootsile kaotanud Prantsusmaa ning Taani kohtusid omavahel pronksimängus. Kohe esimesel poolajal juhtima läinud Prantsusmaa ei murdunud ka mängu lõpuks ning võitis kolmanda koha seisuga 32:29. Tegemist oli Prantsusmaale magusa revanšiga Rio olümpiamängude eest, kus Taani napsas nende nina eest kuldmedali.

Euroopa meistrivõistluste kõige väärtuslikuma mängija tiitli võitis rootslane Jim Gottfridsson.

Hispaania on kaotanud käsipalli Euroopa meistrivõistluste finaalides 1996. aastal Portugalis Venemaale 23:22, 1998. aastal Itaalias Rootsile 25:23, 2006. aastal Šveitsis Prantsusmaale 31:23 ja 2016. aastal Poolas Saksamaale 24:17.