Viimase minuti võiduvärav viis Rootsi käsipalli EM-i finaali ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Hispaania käsipallikoondis
Hispaania käsipallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Horvaatias toimuval käsipalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril selgusid täna pühapäeval toimuva finaali osapooled, kui Hispaania alistas 27:23 Prantsusmaa ja Rootsi oli põnevusmängus 35:34 üle Taanist.

Esimeses poolfinaalis Prantsusmaa ja Hispaania läks viimane esimese poolaja järel 15:9 juhtima, jättes prantslased keerulisse seisu. Teisel poolajal südikat mängu näidanud prantslased suutsid poolaja küll 14:12 võita, kuid finaaliuks jäi neile sellegipoolest suletuks.

Põhjamaade poolfinaalis Taani ja Rootsi vahel läks mäng lisaajale, kui kaks osapoolt ei suutnud normaalaja järel võitjat välja selgitada. Esimese poolaja võitis Rootsi 16:14, teise aga Taani 14:12. Lisaajal jätkus äärmiselt tasavägine mäng, kui kord oli peal Rootsi ja kord Taani. Pärast kümneminutilist lisaaega väljus aga mängust võitjana neljakordne maailmameister Rootsi, kes on Euroopa meistriks tulnud neljal korral.

Turniiri viienda koha mängus alistas võõrustajamaa Horvaatia tasavägises matšis Tšehhi skooriga 28:27 (16:10).

Käsipalli EM-i finaal Hispaania ja Rootsi vahel leiab aset 28. jaanuaril kell 21:30. Kell 19:00 algab kolmanda koha mäng Prantsusmaa ja Taani vahel.