VIDEO | Katari julgeolekuvõimud ähvardasid Taani ajakirjanikku

Rasmus Tantholdt
Rasmus Tantholdt Autor/allikas: Kuvatõmmis/ Rasmus Tantholdt TV2/Twitter

Kataris toimuvat jalgpalli MM-i kajastav Taani ajakirjanik Rasmus Tantholdt sattus teisipäeval ohtlikku olukorda, kui Katari julgeolekuvõimud hakkasid teda keset otseülekannet ähvardama.

Taani riikliku telekanali TV2 korrespondendile Tantholdtile ja kaameramehele Anders Bachile öeldi keset otseülekannet, et nad lülitaksid kaamera välja, sest turvaametnike sõnul polnud neil avalikus kohas filmimiseks vajalikku luba.

"Te olete kogu maailma kutsunud siia. Miks me ei saa filmida? See on avalik koht," ütles Tantholdt turvameestele, kes üritasid filmimist peatada. Tantholdt lisas, et tal on filmimiseks luba olemas, kuid sellele vaatamata ähvardas üks turvatöötaja kaamera puruks visata.

Selleni siiski ei jõutud ja mõlemad pooled suutsid rahuneda. Turvatöötajad hoidsid Tantholdti ja Bachi enam kui pool tundi kinni, kuni viimaks tuli turvatöötaja, kes kinnitas, et taanlastel on kõik vajalikud load olemas. Katari rahvusvaheline meediabüroo ja Katari ülemkomitee palusid taanlastelt vabandust.

"Nad kardavad, et mõned räpased asjad tulevad nende kohta välja. Mida rohkem räpast pesu on keldris, mida ei taheta näidata, seda raskem on meil, ajakirjanikel, korralikult kajastada," rääkis Tantholdt pärast vahejuhtumit.

"Neile ei meeldi, et ajakirjanikud külastavad nüüd sisserändajate laagreid või teevad intervjuusid homoseksuaalsete inimestega. Niimoodi paljastavad ajakirjanikud asju, mida Katar ei pruugi ülejäänud maailmale nii hea meelega näidata. Nad tahavad näidata suurel jalgpallipeol, et kõik on hästi," lisas Tantholdt.

Kataris toimuvad jalgpalli maailmameistrivõistlused algavad pühapäeval, 20. novembril.

Toimetaja: Henrik Laever

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: