Eesti karateka Anna Sokk alistas MM-il kaks vastast

Anna Sokk
Anna Sokk Autor/allikas: Erakogu

Eelmisel nädalal Dubais toimunud karate maailmameistrivõistlustel oli eestlastest edukaim Anna Sokk, kes pääses naiste kumites kaalukategoorias kuni 61 kg kolmandasse ringi.

Sokk alistas avaringis sloveenlanna Tjaša Ristici 1:0 ja teises ringis senegallanna Magatte Secki 2:0 ning kaotas seejärel slovakitar Ingrida Suchankovale 1:5. Kokkuvõttes lõpetas Sokk 15. kohal.

Maailmameistriks krooniti serblanna Jovana Prekovic, kes alistas finaalis ukrainlanna Anita Serogina. Pronksi said hollandlanna Lynn Snel ja peruulanna Alexandra Grande.

Meeste kumites kaalukategoorias kuni 84 kg osales Albert Baranov, kes pääses otse teise ringi, aga kaotas seal itaallasele Michele Martinale 2:3. Baranov lõpetas võistluse 35. kohal.

Selle kaalukategooria võitis egiptlane Youssef Badawy, kes alistas finaalis Tšiili esindaja Fabian Huaiquimani. Pronksi teenisid jaapanlane Yuta Mori ja prantslane Jessie Da Costa.

Tervikuna kujunesidki maailmameistrivõistlused suurepäraseks Egiptusele, kes teenis kokku kolm kuldmedalit, lisaks kaks hõbedat ja kolm pronksi. Seejuures senise ajaloo jooksul oli Egiptus saanud vaid kaks kulda.

Medalitabeli tipus domineerib siiski ala valitseja Jaapan nelja kulla, ühe hõbeda ja kahe pronksiga. Enim medaleid (üheksa) teenis aga hoopis Itaalia (1-3-5).