Kõik hääled: Tänak-Järveoja edestasid Sildarut ja Kontaveiti

"Spordiaasta tähed 2020" telesaates jagati sel korral välja kaks kuldset Kristjanit. Koroonaviirusest räsitud spordiaastal olid tavapärased kolm kategooriat – aasta naissportlane, aasta meessportlane ja aasta võistkond – liidetud üheks ning esikohale käis tihe rebimine.

Aasta sportlase tiitli pälvisid autoralli MM-sarjas kolmanda koha saanud Ott Tänak ja Martin Järveoja. Parima treeneri Kristjani võitis Anna Levandi ning parimaks noorsportlaseks valiti viiendat aastat järjest Kelly Sildaru.

Aasta sportlane ja treener selgusid rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valisid ajakirjanikud ja organisatsioonid. Võitjate väljaselgitamisesse andsid oma panuse rahvahääletusel 34 086 (mullu 80 459) unikaalset hääletajat, 63 spordiorganisatsiooni ning 45 spordiajakirjanikku.

Aasta sportlase kategoorias kogusid Tänak ja Järveoja 14 punkti, pälvides esikoha nii spordiajakirjanike kui rahva seas. Teine oli 12 punktiga Kelly Sildaru, kelle spordiorganisatsioonid asetasid esikohale, rahva seas sai ta teise ning ajakirjanike hääletusel kolmanda koha.

 RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Ott Tänak - Martin Järveoja5 punkti4 punkti5 punkti14 punkti
2. Kelly Sildaru4 punkti5 punkti3 punkti12 punkti
3. Anett Kontaveit3 punkti3 punkti4 punkti10 punkti
4. Eva-Lotta Kiibus2 punkti 2 punkti4 punkti
5. Erik Aaslav-Kaasik 2 punkti 2 punkti
6. Paarisaeruline neljapaat  1 punkt1 punkt
7. Regina Oja - Rene Zahkna1 punkt  1 punkt
8. Katrina Lehis 1 punkt 1 punkt

 

Treenerite kategoorias sai kindla võidu Levandi, kellele andsid esikoha nii ajakirjanikud kui alaliidud, rahvahääletusel oli Levandi teine. Rahvas andis esikoha laskesuusakoondise peatreenerile Indrek Tobrelutsule, kes kokkuvõttes jäi kolmandaks. Ühe punktiga edestas Tobrelutsu Läti võrkpallikoondise EM-finaalturniirile viinud Avo Keel, kes sai nii ajakirjanike kui alaliitude hääletusel teise koha.

 RahvasAlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Anna Levandi2 punkti3 punkti3 punkti8 punkti
2. Avo Keel 2 punkti2 punkti4 punkti
3. Indrek Tobreluts3 punkti  3 punkti
4. Nigel Sears  1 punkt1 punkt
5. Egon Üpraus1 punkt  1 punkt
6. Anne ja Taivo Mägi 1 punkt 1 punkt

 

Noosportlase arvestuses olid nii spordiajakirjanikud kui alaliidud üksmeelel, valides parimaks Sildaru. Ühel meelel olid ka teise ja kolmanda koha puhul – teiseks asetati iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus ning kolmandaks märgiti mitmevõistleja Johannes Erm.

 AlaliidudAjakirjanikudKOKKU
1. Kelly Sildaru5 punkti5 punkti10 punkti
2. Eva-Lotta Kiibus4 punkti4 punkti8 punkti
3. Johannes Erm3 punkt3 punkt6 punkti

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: