Tutvu "Spordiaasta tähed 2020" ametlike nominentidega

Spordiaasta tähtede auhinnad
Spordiaasta tähtede auhinnad Autor/allikas: EOK

Eesti Olümpiakomitee avalikustas ametlikud nominendid aasta sportlase ja aasta treeneri auhinnale. Laureaadid kuulutatakse välja pühapäeva, 3. jaanuari õhtul kell 19.30 "Spordiaasta tähed 2020" telesaates.

2020. aastal pärjatakse tavapärase kolme kategooria (aasta naissportlase, meessportlase ja võistkonna) asemel sportlasi ühes ja ainsas kategoorias – aasta sportlane, kelleks võib olla nii individuaalsportlane kui ka tiim. Samuti kuulutatakse välja aasta treener.

Eesti Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles avaldas tänu kõigile, kes aasta sportlaste valimisel osalesid. "Mul on hea meel, et meil õnnestus sellel kummalisel aastal siiski meile häid emotsioone pakkunud sportlasi ja treenereid tänada ning hääletus läbi viia. Täname kõiki kümneid tuhandeid spordihuvilisi, kes uuendusega kaasa tulid ning rahvahääletusest osa võtsid," ütles Sukles.  

Aasta sportlane ja aasta treener selguvad rahva, spordiajakirjanike ja spordiorganisatsioonide hääletustulemuste liitmisel. Aasta noorsportlase valivad ajakirjanikud ja organisatsioonid. Hääletusel osales 63 spordiorganisatsiooni ning 45 spordiajakirjanikku.

Aasta sportlane 2020 nominendid on:

·       Anett Kontaveit, tennis
·       Erik Aaslav-Kaasik, veemotosport
·       Eva-Lotta Kiibus, iluuisutamine
·       Kelly Sildaru, freestyle-suusatamine
·       Ott Tänak-Martin Järveoja, autoralli

Aasta treener 2020 nominendid on:

·       Anna Levandi, iluuisutamine
·       Avo Keel, võrkpall
·       Indrek Tobreluts, laskesuusatamine

Samuti kuulutatakse "Spordiaasta tähed 2020" telesaates välja aasta noorsportlane 2020, aasta veteransportlane 2020, Eestimaa Spordihing 2020 ning selguvad Eesti aasta sportlik omavalitsus ning maakondade parimad spordiklubid. Lisaks antakse galal üle ka Eesti Kultuurkapitali kehakultuuri- ja spordi sihtkapitali tänavused aastapreemiad.

Uuendusena kuulutatakse galal välja ka EOK uue konkursi "Aasta spordiobjekt 2020" võitjad, millega soovitakse juhtida tähelepanu sportimispaikade kättesaadavusele ja olulisusele sporditegevuse edendamisel elanikkonna seas. Hinnatakse spordiobjekti terviklikkust, sealhulgas kvaliteeti, innovaatilisust, erivajadustega inimeste ligipääsu, esteetilist sobivust ümbritsevasse keskkonda, ehitise funktsionaalsust, ökonoomsust. Laureaadid kuulutatakse välja kahes kategoorias: spordiobjektid, kus saab harrastada viit ja enamat spordiala; ning objektid, kus saab harrastada vähem kui viit spordiala.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: