Kuulus rallihääl Becs Williams: fännid tahavad üha rohkem ja kohe!

Autoralli MM-sarja ülekannetest tuntud reporteri Becs Williamsi sõnul on tema amet tänapäeval tänu rohkele infole mõnevõrra lihtsam, kuid sellegipoolest on tööpäevad pikad ja energiakulukad. Ometigi ei vahetaks rallifännist Williams seda ei ühegi teise töö vastu.

"Hakkasin varakult rallit armastama. Esimesel rallil käisin nelja-aastasena, vennad võtsid mu kaasa. Palju ma sellest ei mäleta, ainult tulesid ja autode müra. Teadsin, et tahan mingil hetkel töötada spordi otseülekannete vallas," rääkis Williams "Ringvaatele", kuidas ta enda ameti juurde jõudis.

"Pärast ülikooli oli mul õnn leida kohe spordiagentuur, mis tegi otseülekandeid. Mitte ainult rallist, ka ragbist, mis on mu teine lemmikala. Olen teinud ülekandeid paljudelt aladelt ja alustasin ringrajasõiduga, aga ralli oli mu kirg. Pean ausalt ütlema, et oli puhas vedamine, kui sain hakata töötama ralli valdkonnas, kõigepealt raadios. Minu karjääris on olnud õnne, aga ka kirg ralli vastu, algusest peale!"

Kas tänapäeval on reportaažide tegemine raskem, sest inimesed nõuavad rohkem? "Mõnes mõttes on spordiülekannete tegemine praegu lihtsam just tänu suurele info hulgale. On konkurendid, kes kasutavad sotsiaalmeediat enda huvides ja sa saad hoopis rohkem teada inimestest, sõitjatest ja kaardilugejatest - mida nad teevad kodus ja mis neile meeldib. Spordireportaažid on selles mõttes lihtsamadki, aga sul on õigus, rahvas üle ilma on nõudlik. Tahetakse üha rohkem ja kohe! Vahel on sellega raske sammu pidada."

Williams tunnistab, et energiat kulub töö peale palju. "Päevad on pikad! Kõik arvavad, et mul on glamuurne töö. Kui räägin sõpradele, et sõidan ära, öeldakse, et oo, saad ilmas rännata, aga nad unustavad, et päevad algavad kell neli hommikul, et vahele jäävad lõuna- ja õhtusöögid vahele. See on vaimustav töö, ma ei vahetaks seda millegi vastu. See võib olla väga raske, aga tööd armastades ei pane seda tähele."

Williamsi sõnul saab rallinädalavahetus Eestis pika võistluspausi tõttu olema äärmiselt põnev. "Ootan armutut võitlust. See on sprindivõistlus. Homme metsadesse jõudes läheb hoog tõsiselt üles. Need poisid ei saa hetkekski rahulikumalt võtta, end hästi tunda. Nemad peavad algusest peale gaas põhjas minema. See on tagaajamine võidu nimel. Ott on muidugi favoriit, koduralli ja ta on siin varemgi võitnud."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: