Kuulitõuke Eesti meister Jander Heil parandas taas isiklikku rekordit

Kuulitõuke Eesti meister Jander Heil parandas teistkordselt sel hooajal isiklikku rekordit, viies Heitjate seeriavõistluse neljandal etapil oma tippmargi 19.81-ni.

Eesti meistrivõistlustel tubli rekordiparandusega Eesti kõigi aegade edetabelis seitsmendaks kerkinud Jander Heil lisas täna Audentese staadionil oma 11 sentimeetrit. Heili senine parim tulemus oli 9. augustil Kadriorus tõugatud 19.70.

"Täna oli oluliselt parem seeria. Ma alustasin kohe julgemalt ja tehniliselt paremini. Hooaja eesmärk oli 20 meetrit ületada, täna ma seda veel täitnud ei ole ja tuleb loota järgmistele võistlustele," kommenteeris Heil ERR-ile.

Meeste kettaheite võitis Martin Kupper oma hooaja parimast üheksa sentimeetrit kehvema tulemusega 61.73.

Naiste kettaheites viis Kätlin Tõllasson Eesti hooaja tippmargi 55.37-ni. Aprillis põlveoperatsioonil käinud Tõllasson tegi esimese võistluse alles kümme päeva tagasi Eesti meistriks tulles.

"Põlv peab vastu. Saan heita, saan võistelda ja mul on selle üle ainult hea meel. Iga võistlus annab enesekindlust juurde ja ma loodan, et see läheb aina edasi. Siis ma olen äkki selle hooaja lõpuks oma varasema taseme juures tagasi," loodab Tõllasson.

Eelmisel suvel isikliku rekordi 58.12 heitnud Tõllassonil on hea meel, et ta otsustas kasutada tiitlivõistluste vaba aastat tervise korda saamiseks.

"Mul on väga hea meel, et ma kasutasin kogu seda pandeemiaaega endale kasulikult. Ettevalmistusperioodiks olen täiesti terve ja saan täiskoormustega edasi minna. Kui oleksin selle edasi lükanud, oleks see mulle ilmselt suuremaid probleeme tekitanud."

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: