Magnus Kirt soovib võistlusareenile astuda niipea kui võimalik

Magnus Kirdi Doha MM-il saadud vigastusest on möödas kümme kuud. Kolmapäeval, 5. augustil oleks eestlane pidanud endast parima andma Tokyo olümpiamängudel odaviske kvalifikatsioonvõistlusel. Kirt usub, et hea tulemuse tegemine oleks olnud vähe tõenäoline, sestap tuleb lisa-aasta igati kasuks.

"Ma arvan, et võrreldes selle kümne kuu taguse ajaga, kus ma olin vigastatud ja nüüd praegu kümme kuud hiljem, siis on kindlasti kuust-kuusse, nädalast-nädalasse olnud alati edasiminekud. Kas need on olnud suuremad või väiksemad, aga alati on olnud edasiminekud. Kahjuks võistlusvalmis ma veel ei ole," rääkis Kirt intervjuus ERR-ile.

Periooditi käib Kirt Prantsusmaal konsultatsioonis, kus on saanud erinevaid ülesandeid, mille kallal on vaja veel tööd teha. "Kõige suuremad asjad olid kõige pealt. Need olen saanud nö lahti venitatud ja ka tugevaks. Seekord olid võib-olla sellised väga spetsiifilised kohad, mis õlga veel sajaprotsendiliselt liigutada ei lase. Tavaolekus seda võib-olla ei tunnegi, aga odavise on nii spetsiifiline ja nii nõudlik ala tunnetuse ja tehnika poole pealt, et ka neid kohti on vaja õlas lahti venitada ja tugevamaks saada," jätkas Kirt, kes teeb kolmel korral nädalas visketreeninguid.

"Oleme üritanud hoida sama rütmi nagu tavapäraselt hoidsime. Kolm korda nädalas viskame ehk ülepäeva ja iga kord üritame ka oda natuke kätte võtta. Need visked ei ole võib-olla praegu nii võimsad ja tugevad nagu eelmisel aastal, aga samas meie idee ja plaan on, et me peame suutma hoida sama rütmi. Ma arvan, et see annab ka tulemuse," rääkis Kirt.

"Ma arvan, et kõige suurem erinevus on see, et kui oli niiöelda päevakorras see, et olümpia toimub, siis ma üritasin ennast võimalikult vara viskama saada. Esimesed visked tegin ma kuulidega 24. detsembril. Õla liikuvus oli väga piiratud, aga samas pidi viskama. Lihtsalt selle perioodiga olen ma väga palju valesid harjumusi endale ligi võtnud ja nüüd on neid valesid liigutusi väga raske välja juurida. Sellega teeme praegu igapäevaselt tööd. Kui muidu on mul jalad olnud viskamisel plussiks, siis praegu need seda kindlasti ei ole. Aga see on läinud ka järjest paremaks. See on ka suuresti tehniline töö, mis on vaja paremaks saada ning selle kõrval on vaja õla tugevust ja õlaviskevõimu ka veel arendada," ütles Kirt, kes olümpiamängude toimumisel oleks pidanud kolmapäeval alustama kvalifikatsioonvõistlust. Kas eestlane oleks selleks valmis olnud?

"Seda on väga raske spekuleerida, sest koroonaaeg oli teistsugune. Ka mõttemaailmale mõjub see teistpidi, kui sa tead, et olümpia ei tule, sest siis sa võtadki kraadi tagasihoidlikumaks," jätkas Kirt. "Mitte et motivatsioon oleks ära kadunud, aga tead, et sa ei pea riskima. Võtsime kohe visketreeningutel kraad hoogu vähemaks. Kas olümpiaks oleksin valmis olnud? Ma arvan, et see oleks olnud pigem väike tõenäosus. Jah, me oleks riskinud veidi rohkem, aga kes teab, võib-olla ei oleks selle pealt terveks jäänud. Praegu on meil õnneks natuke rohkem aega valmistuda ja ma usun, et me liigume õiges suunas. Seda näitab kõige paremini järgmine hooaeg või selle hooaja lõpp."

Kui suur on tõenäosus näha Kirti sel hooajal veel võistlemas? "Seda ma ei oska öelda. Seda vaatame trennide pealt. Hooaeg on väga pikk. Ma arvan, et septembri lõpuni saab väga vabalt võistelda ja mida varem ma võistlustele peale saan, seda parem. Kindlasti on alguses barjääre, mida ma pean lõhkuma enda peas ja mida varem ma saan neid lõhkuma hakata, seda parem on lõpuks resultaat," ütles Kirt. "Kui me võtame selle hooaja, siis näitavad trennide tulemused ja keskmine tase, kas ma olen valmis. Need ei pea otseselt olema väga kaugele, vaid keskmiselt normaalsel tasemel. See näitab, et on põhjust võistelda ja ma olen sada protsenti valmis. Järgmist hooaega silmas pidades, siis ma usun, et siis ei ole enam midagi testida. Ma ei taha midagi ära sõnuda, aga ma loodan, et kui mul on terve talv aega valmistuda, siis ma pean järgmisel hooajal lihtsalt kohe võistlema hakkama, kui asi pihta hakkab. Kui tahan võistelda olümpial, siis mul ei ole teist võimalust."

Kui palju mõjutab Kirdi otsust võistluskarusellile naasta soov tulla tagasi sellise Margus Kirdina nagu ta oli enne vigastust? "Ma arvan, et tuleb ära unustada, kes ma olen olnud eelmistel hooaegadel. Ma arvan, et ma ei tunne häbi ühegi tulemuse eest, millega ma uuesti karusellile tulen. Need tulemused, mis tegin eelmistel hooaegadel on minevikku jäänud ja kui tahan rahvale emotsiooni pakkuda, siis pean pakkuma head taset. Vana rasva peale ei plaani ma elama jääda," ütles Kirt.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: