Kanter: vägisi on kõrvalt tunne, et tuleb jälle sussid jalga tõmmata

Gerd Kanter tunnistab, et Eesti kettaheitjate kaared ei ole viimasel ajal väga kaugele küündinud ja see tekitab isu endal tagasi heiteringi liikuda.

Heitjate seeriavõistluse etapil Viimsis sai Martin Kupper viimasel katsel 60 meetri joone kätte (60.35). Priidu Niit heitis 58.17.

"Priidu on siin tubli olnud ja vaikselt rühib ülespoole. Martin natuke üle 60... Vägisi on kõrvalt tunne, et tuleb jälle sussid jalga tõmmata," lausus Kanter intervjuus ERR-ile ja puhkes naerma.

"Nii kahjuks on. Koroona lõi paljude plaanid segamini, aga tundub, et mingi konkurents on. Mis tasemel, see on iseasi. Martinil ka alles esimene võistlus. Loodame, et läheb iga võistlustega paremaks. Eestikad ei ole üldse kaugel, aga äkki näitab stabiilsemat minekut."

Poola kettaheitja Robert Urbaneki treeneri sõnul on hooaja esimene võistlus ikka krobeline ja sellest ei maksa veel suuri järeldusi teha.

"Kui oled pikalt treeningutel lihvinud ja treeningutel juba asjad toimivad, siis esimene võistlus - seda enam, kui heades tingimustes -, on eriline tahtmine kohe näidata. See kipub tihtipeal aiataha minema," lausus olümpiavõitja.

"Anname võimaluse talle avaneda ja loodame, et vajalikud kaared tulevad. Tänase seisuga on aasta ja nädal olümpiamängude alguseni. Loodame, et Martin leiab end, on järgmisel aastal rivis ja võistleb vähemalt finaalikoha eest."

Mullu oli Kupperi parim tulemus 65.30. Tema isiklik rekord jääb aastasse 2015, kui märtsis kandus Leirias kettakaar 66 meetri ja 67 sentimeetrini.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: