Rally Estonia korraldajatel on pea 230 km jagu katseid paigas

Autospordiajakirjanik ja Rally Estonia korralduskomitee liige Margus Kiiver sõnas intervjuus Vikerraadio saatele "Uudis+", et neil on oodatud MM-etapi võõrustamiseks pea 230 kilomeetri jagu katseid olemas.

Eelmisel aastal juulis toimunud Rally Estonial sõideti kahe päeva jooksul pea 152 kilomeetrit. Tavaolukorras ületab MM-rallide kilometraaž 300 piiri, aga praegu piisab ka pisut vähemast.

"Meil on hetkeseisuga paigas pea 230 katsekilomeetrit. Tänase seisuga tänases maailmas ja olukorras sellest piisab," lausus Kiiver.

"Nende kilomeetritega saab MM-ralli ära pidada. See on koht, kus astutakse tavalisest MM-ralli mõõtmest välja. Ma usun, et kui tööd teha, siis saab 300 ka kokku."

Kiiver ei soovi spekuleerida, millal täpsemalt MM-sarja korraldajad uueneva kalendri kinnitavad ja selgub, kas Rally Estonia sinna tänavu kuulub või mitte.

"Rally Estonia meeskond töötab igapäevaselt selle nimel, et teha Eestis üks ülimalt kvaliteetne võistlus. On ta siis aastal 2020, 2021 või 2022 - seda ilmselt näitab juba lähitulevik," lausus ta.

Koroonaviiruse pandeemiat silmas pidades on olukord Eestis praegu pigem positiivne. Samas ei saa välistada võimalust, et situatsioon muutub ja näiteks pealtvaatajad radade äärde ei saa. Kiiver sõnas, et korraldamise poole pealt on keeruline nii üks kui ka teine lahendus.

"Loomulikult võib öelda, et kui tulesid ja vilesid maha keerata, siis on lihtsam. Aga teisest küljest - luua selline lahendus, mis tähendabki seda, et pealtvaatajaid ei ole... see on omaette paras väljakutse," ütles ta.

"Loomulikult saame siin kasutada erinevaid infotehnoloogilisi lahendusi, Rally Estonia äppi, mida eelmisel aastal kasutama hakasime, et vajadusel näha inimeste liikumisi. Lihtsamaks kindlasti ei lähe. Mõlemad versioonid on rasked."

Lisaks septembrisse planeeritavale Rally Estoniale on augusti esimesele nädalavahetusele planeeritud Rally DirtFish, millega seonduv on hetkel küll MM-kalendri otsustamiseni pausile pandud.

"Selle ralli korralduse taga on autospordiliit ja autospordiliidu poole pealt Janis Kaal on ka öelnud, et nad enne ei hakka ühtegi otsust vastu võtma, kui saabub selgus WRC etapi Eestis toimumise osas," kommenteeris Kiiver.

"Oleks äärmiselt positiivne, kui toimuks ka see ralli. See annaks meeskondadele veel ühe testivõimaluse. Olgem ausad, sõita on nii sõitjad kui ka autod saanud sel aastal ülimalt vähe. Testimiskeeld lõppes alles hiljuti."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: