Tugi hooaja esimesest mõõduvõtust: olin lihtsalt õnnelik, et sain võistelda

Tallinnas toimus teisipäeval kergejõustikuhooaja esimene ametlik võistlus. Teiste seas alustas hooaega noorte tiitlivõistlustel medaleid võitnud odaviskaja Gedly Tugi.

Teisipäeval said esimese võistlusnälja kustutada noored odaviskajad, kuulitõukajad ning ketta- ja vasaraheitjad. Audentese staadionil algas noorte heitjate seeriavõistlus odaviskega, TTÜ staadionil heideti samal ajal vasarat.

"Tavalisega võrreldes pidasime rohkem nõu, et olla reeglites kindlad," rääkis heitjate seeriavõistluse peakorraldaja Ants Kiisa intervjuus ERR-ile. "Nüüd on meil desinfitseerimisvahendid, loeme sportlastele, treeneritele ja kõikidele mitu korda sõnad peale, et jälgitaks 2+2 reegleid, kätepesu ja kallistada ei tohi. Vasaraheitest just tulin siin pool tundi tagasi ja seal oli 20 võistlejat, mis on viimaste aastate trend."

Tütarlaste odaviskes oli võistlejaid kaheksa ja võitis Gedly Tugi. Euroopa juunioride meistrivõistluste mullune pronksmedalivõitja sai kirja tulemuse 48.98.

"Ei jäänud ülse rahule. See võistlus tuli ka väga ootamatult. Laupäeval tegin alles esimese täishooga treeningu. On vaja väga palju veel tehnikat lihvida. Siia ma ei tulnudki mingit tulemust tegema, olin lihtsalt õnnelik, et sain võistelda," rääkis Tugi.

Kuna juunioride maailmameistrivõistlusi sel suvel ei toimu, siis tuleb ka Gedly Tugil tänavu keskenduda eelkõige kodustele võistlustele. Heitjate seeriavõistlus jätkub teise etapiga nädala pärast.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: