Juunioridena triumfeerinud Gaim ja Tomingas kukkumisest: tambid end mõtetega nii maha

Koondisekaaslasi Tuuli Tomingat ja Grete Gaimi ühendab lisaks heale sõprussuhtele ka elus kogetu. Grete Gaim on triumfeerinud seitse aastat tagasi noorte maailmameistrina, Tuuli Tomingas viie aasta eest juunioride Euroopa meistrina. Kuid triumfile on järgnenud karjääris valus kukkumine, millest kumbki rääkida ei pelga.

"Need mõtted mis peast läbi käivad ongi see, et võib-olla see kõik oligi juhus ja et ehk siis olingi hea ja vaevalt ma enam olen. Sa tambid end mõtetega nii maha, et sa arvadki, et see on normaalne ja et sa peadki võitlema, et üldse saaks sporti teha. Oled piiri peal ja mõtled, kas keskenduda tööle või koolile. Ebakindlus oli hästi suur, aga kui põhjas ära oled käinud ja sealt välja tuled, siis see on palju magusam," usub Tomingas.

"Kui sa seal põhjas oled ja sul on nii suur tahtmine, siis sa ei pane võib-olla tähele, et sa oled väga suures augus. Sul on see siht silme ees ja sa ei lasegi pead norgu ja sa tegutsed. Miks meil Tuuliga on koos hea, ongi selline sarnane minevik. Näed, et sa ei ole üksi sellises olukorras," lisab Gaim.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: