Malõgina võitis Pärnus karjääri esimese ITF-i turniiri ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Elena Malõgina
Elena Malõgina Autor/allikas: Eesti Tennise Liit

Pärnus peetud 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga ITF-i tenniseturniiri võit jäi Eestisse, kui üle kahe tunni kestnud finaalmängust väljus võitjana Elena Malõgina.

Turniiril kuuendana asetatud 19-aastane Malõgina (WTA 728.) alistas endast aasta vanema, 4. paigutatud venelanna Jekaterina Kazionova (WTA 615.) 6:4, 1:6, 7:5, seejuures otsustavas setis juhtis vastane 5:3, aga Malõgina võitis siis neli geimi järjest. Kohtumine kestis kaks tundi ja 17 minutit.

Malõgina servis mängu jooksul kolm ässa ja tegi viis topeltviga. 12 murdepallist õnnestus tal ära kasutada kaheksa, samas kui Kazionova realiseeris 23 murdevõimalusest vaid üheksa.

Tänavu ja üldse kogu karjääri jooksul neljandat korda ITF-i turniiril finaali jõudnud Malõginale on see karjääri esimene turniirivõit.

Maailma edetabelis peaks Malõgina tänu turniirivõidule tõusma uue saja sisse, ennustatava edetabeli järgi tõuseb ta 36 kohta, 692. reale. Tema senine kõrgeim edetabelikoht on 702.