Kergejõustiklased astusid vastu Teemantliiga uuendustele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Christian Taylor Autor/allikas: AFP/Scanpix

Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) plaan vähendada Teemantliiga etappidel peetavate võistlusalade hulka on saanud kergejõustiklaste pahameele osaliseks. Neljapäeval teatas ameeriklasest kolmikhüppaja Christian Taylor, et asutab kergejõustiklasi koondava ülemaailmse organisatsiooni Athletics Association, mille eesmärgiks on võidelda sportlaste õiguste eest.

IAAF-i muudatus tähendab seda, et takistusjooksu ja 200 m jooksu saab uuel hooajal näha kümnel Teemantliiga etapil (viis meeste ja viis naiste võistlust) ning kettaheidet ja kolmikhüpet kahel etapil (üks meeste ja üks naiste võistlus). Lõppenud hooajal kuulusid kõik neli ala Teemantliiga põhialade hulka ning parimad selgitati välja Brüsselis peetud finaaletapil, kuid uuel aastal ükski neljast alast finaaletapi võistluskavva enam ei kuulu.

Kahekordne olümpiavõitja ja neljakordne maailmameister Taylor leiab, et säärane muudatus on sportlaste suhtes ebaõiglane. "Ma olen äärmiselt pettunud, et IAAF ja Teemantliiga on otsustanud programmi kuuluvate alade arvu veelgi enam vähendada. Meie spordiala võlu seisneb selle ühtsuses ja mitmekülgsuses ning selle lõhkumine teeb spordile ainult kahju," teatas Taylor neljapäeval sotsiaalmeedias tehtud avalduses.

"Olen juba mõnda aega arutanud teiste kergejõustiku tippudega, kuidas me saaksime paremini oma spordiala osas sõna sekka öelda. Täna teatan professionaalseid kergejõustiklasi koondava organisatsiooni asustamisest."

"Meie eesmärgiks on võidelda sportlaste õiguste eest ja saada võimalus öelda sõna sekka selles osas, kuidas meie spordiala korraldatakse ja kuidas see võiks edaspidi areneda. Momendil puudub meil kui sportlastel võim. Vajame IAAF-ist eraldiseisvat organisatsiooni."

Taylori üleskutset on sotsiaalmeedias juba jaganud ka mitmed Eesti kergejõustiklased nagu Maicel Uibo, Janek Õiglane ja Ksenija Balta.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: