Teemantliiga põhialade seast kaovad teiste seas 200 m jooks ja kettaheide

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Rootsi kettaheitja Daniel Stahl teenis lõppenud hooaja Teemantliiga üldvõidu Autor/allikas: Imago/Bildbyran/Scanpix

Kergejõustiku Teemantliiga 2020. aasta kõikidel etappidel ei saa enam näha 200 m jooksu, 3000 m takistusjooksu, kettaheidet ega kolmikhüpet, teatas Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF).

Muudatus tähendab seda, et takistusjooksu ja 200 m jooksu saab näha kümnel etapil (viis meeste ja viis naiste võistlust) ning kettaheidet ja kolmikhüpet kahel etapil (üks meeste ja üks naiste võistlus). Lõppenud hooajal kuulusid kõik neli ala Teemantliiga põhialade hulka ning parimad selgitati välja Brüsselis peetud finaaletapil, kuid uuel aastal ükski neljast alast finaaletapi võistluskavva enam ei kuulu.

IAAF-i sõnul on otsus ajendatud uuringust alade populaarsuse osas ja soovist mahutada võistlus 90-minutilise teleülekande sisse. "Meie eesmärgiks on luua põnev ja kogu maailma kaasav liiga, mis näitab kergejõustiku oma parimast küljest – liiga, mida telekanalid tahavad näidata ja fännid vaadata," kommenteeris IAAF-i president Sebastian Coe mitmete sportlaste seas pahameelt tekitanud otsust.

Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu sõnul viidi alade populaarsuse uuring läbi Hiinas, Prantsusmaal, Lõuna-Aafrika Vabariigis ja Ameerika Ühendriikides. Belgias, Suurbritannias ja Šveitsis viidi läbi eraldi küsitlused. Uuringu kohaselt olla kettaheide, kolmikhüpe ja takistusjooks kõige väiksema populaarsusega, samas kui 200 m jooksu põhialade seast eemaldamist põhjendab IAAF sooviga vältida olümpia-aastal liialt tihedat võistluskalendrit.

Lõppenud hooajal võidutsesid 200 m jooksus meestest Noah Lyles ja naistest Shaunae Miller-Uibo, kettaheites Daniel Stahl ja Yaime Perez, kolmikhüppes Christian Taylor ja Shanieka Ricketts ning takistusjooksus Getnet Wale ja Beatrice Chepkoech.

15 etapist koosnev 2020. aasta Teemantliiga hooaeg algab 17. aprillil Dohas.

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: