Madis Mihkels nomineeriti Euroopa parima noorsportlase auhinnale

Madis Mihkels Euroopa noorte olümpiafestivalil 2019 Bakuus
Madis Mihkels Euroopa noorte olümpiafestivalil 2019 Bakuus Autor/allikas: EOK

EOK esitas jalgrattur Madis Mihkelsi Euroopa Olümpiakomiteede mainekale Piotr Nurowski nimelisele auhinnakonkursile, millega seoses kuulutatakse 26. oktoobril välja Euroopa parim suvealade noorsportlane. Mihkels valiti viie nominendi hulka, olles Kelly Sildaru järel läbi aegade teine ja suvealadelt esimene Nurowski auhinnale nomineeritud Eesti noorsportlane.

Madis Mihkels on 16-aastane jalgrattur, kes võitis tänavusel Euroopa noorte olümpiafestivalil koguni kaks kuldmedalit  – ta võidutses nii grupisõidus kui ka eraldistardis. Varem on Eesti meesratturid suutnud Euroopa noorte olümpiafestivalidel teenida kokku kaks pronksi  – Tanel Kangert 2003. aastal ja Gleb Karpenko 2017. aastal, mõlemad eraldistardist.

"Olümpiafestivali kullad tähendavad mulle palju, sest need olid minu elu esimesed suured võidud. Ma armastan rattasõitu, võistlemist, sellega kaasnevat adrenaliini ning enda proovile panekut teiste ratturite kõrval. Minu unistus on saada tippsõitjaks, kes võistleb maailma suurimatel võistlustel võidu eest," ütles Mihkels. "Olla täna valitud Euroopa viie parima noorsportlase hulka on suur tunnustus," lisas ta.

Madis Mihkels treenib Tartu Ülikooli Akadeemilises Spordiklubis treener Caspar Austa juhendamisel ning lõpetas suvel Tartu Raatuse kooli.

Teised nominendid Piotr Nurowski auhinnale on ujuja Franko Grgic Horvaatiast, kõrgushüppaja Yaroslava Mahuchikh Ukrainast, vehkleja Liza Pusztai Ungarist ning sportvõimleja Giorgia Villa Itaaliast.

Võitja kuulutatakse välja 26. oktoobril Varssavis toimuval galaõhtul. Laureaat saab karika ja 15 000-eurose stipendiumi, teisele kohale kuulub 8000-eurone ning kolmandale kohale 5000-eurone stipendium, neljas ja viies koht teenivad mõlemad 3000-eurose stipendiumi.

Piotr Nurowski nimelise auhinna kandidaatideks saavad rahvuslikud olümpiakomiteed esitada alla 19-aastaseid sportlasi, kelle puhul hinnatakse sportlike tulemuste kõrval ka käitumist ja ausa spordi ning olümpiakultuuri ja -ideaalide väärtustamist. Euroopa parima noorsportlase auhind loodi 2010. aastal Smolenski lennukatastroofis hukkunud toonase Poola Olümpiakomitee presidendi Piotr Nurowski mälestuseks. Auhinna eesmärk on julgustada noori sportlasi tippspordikarjääri jätkama ning innustada neid lugu pidama ausa mängu reeglitest ja olümpiaväärtustest.

Esimese Eesti noorsportlasena võitis 2017. aastal Piotr Nurowski auhinna freestyle-suusataja Kelly Sildaru.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: