Helen Nelis-Naukas: olen šokeeritud, võib-olla keegi mõjutas Katrinat

Foto: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti epeevehkleja Katrina Lehis teatas koostöö lõpetamisest juhendaja Helen Nelis-Naukasega, kes on otsuse üle väga löödud ja ei tea, kas soovibki enam treeneritööga jätkata.

"Ma olen šokeeritud! Ma ei oodanud, et tuleb selline avaldus meediale. Ta oli mu elutöö ja kui ma ta lapsena trenni võtsin, nägin temas kohe talenti ja pühendasin sada protsenti temale. Oleksin seda ka edasi teinud, aga ma ei tea..."

"Ma kindlasti olen vigu teinud, aga kõik inimesed on võimelised muutuma. Mul on väga kahju, et ta ei andnud mulle selleks võimalust. Mul isiklikult on tunne, et siin taga on üks või mitu inimest, kes on teda mõjutanud. Et vot "Helen on selline ja selline" ja "ma oleks võib olla parem treener". Ma ei tea, kas ta on nii. Mul isiklikult on selline tunne, et keegi on teda mõjutanud."

"Minule on see löök allapoole vööd ja ma ei tea, kas tahan üldse treenerina edasi töötada...," jätkas Nelis-Naukas. "Treeneritöö on tänamatu töö. Sa võtad väikse lapse, töötad ja otsid talle rahasid, kannatad ära ta puberteediea ja annad endast nii palju, et su isiklik elu kannatab selle nimel. Ma ei tea, kas mul on üldse jaksu järgmist inimest niimoodi tippu viia. Olen praegu väga löödud."

Nelis-Naukase sõnul kirjutas Lehis talle pärast maailmameistrivõistlusi, et tahaks temata edasi minna. "Ma ütlesin talle, et ta annaks mulle siiski võimaluse. Ma ei saanud aru, mis talle ei sobi. Inimestel ikka tekivad omavahel probleemid. Ka perekonnas tekivad probleemid ja ma arvan, et targem oleks olnud neid ikkagi lahendada ja anda võimalus teisele poolele neid asju muuta. Aga ta ei andnud mulle kahjuks võimalust."

Nelis-Naukase sõnul on treenerivahetus vehklemises pigem ebatavaline. "Vehklemises on selline asi, et treener ja sportlane arenevad koos. Ei ole nii, et tuleb teine treener ja teeb temast kohe olümpiavõitja. Tegelikult olen mina kogu aeg selline treener olnud, et otsin kogu aeg uusi lahendusi ja uusi võimalusi. Ma kogu aeg arendan ennast ise edasi."

Vehklemises üldjuhul sportlased treenereid ei vaheta. See võib olla tennises, kus on suured rahad mängus. Seda on isegi Meelis Loit öelnud, et ta arvab, et treenerivahetus ei ole õige. Sa tunned sportlast läbi ja lõhki ja tead kogu tema arengut ja arenedki temaga koos edasi. Ka olümpiavõitja Šemjakina treener ütles mulle, et kõige tähtsam on, et hoiaksite Katrinaga omavahel kokku. Kahju, et Katrina sellest aru ei saanud."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: