Aavo Põhjala: suured mehed ja suur hoog - selge, et käsi annab järele

Foto: Liis Treimann/Scanpix

Eesti judoka Mattias Kuusiku võistluspäev maailmameistrivõistlustel Tokyos lõppes vastakate tunnetega. Õnnestus saada kaks võitu, aga sai kolmandas ringis ungarlase Krisztian Tothi vastu viga.

"Heite lõpetamisel tuli Mattiase vasak küünarluu liigesest välja. Viidi haiglasse, pandi paika ja praegu peaks juba hotellis olema," kirjeldas treener Aavo Põhjala juhtunut intervjuus Vikerraadiole.

"Eks koju minnes oma arstidega konsulteerides määratakse ravi ja ma ei oska öelda, kui pikk see võib olla, aga võib juhtuda, et sel aastal me teda tatamil võistlemas ei näe. Aga võib juhtuda, et aasta lõpuks on korras. Mina ei oska seda öelda."

Põhjala sõnul saab ta Kuusikust aru. "Ta ei taha puhtalt kukkuda ja püüab seda igati vältida. Ei ole tema esimene, kes paneb käe ette lootuses, et õnnestub natuke ära pöörata. Aga tavaliselt käe vastupanek sellistes situatsioonides lõppeb kas küünar- või õlaliigese vigastusega," selgitas treener.

"Sportlasest tuleb aru saada - ta ei tahtnud kukkuda -, aga sellepärast ta käe instinktiivselt vastu pani. Suured mehed, hoog on suur ja selge, et käsi annab järele."

Põhjala sõnul pole tegemist päris tüüpjuhtumiga, aga oma karjääri jooksul on ta sarnaseid õnnetusi ka enne näinud. "Mulle meenus Sydney olümpiamängude sama kaalukategooria finaal, kus jaapanlane, kui hollandlane teda heitis, ei tahtnud ipponi peale kukkud aja pani käe vastu ja murdis samamoodi nagu täna Mattias Kuusik."

Eesti judokad jõuavad koju esmaspäeval, 2. septembril ja siis saab ka Kuusik kodumaiste arstide juurde.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: