Federer kaotas avaseti, ent pani siiski oma paremuse maksma ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Roger Federer
Roger Federer Autor/allikas: AP/Scanpix

Viiekordne US Openi võitja Roger Federer (ATP 3.) kaotas tänavuse turniiri esimeses mängus küll indialase Sumit Nagali (ATP 190.) vastu esimese seti, kuid võidutses sellegipoolest 4:6, 6:1, 6:2, 6:4.

Kaks tundi ja 32 minutit kestnud matšis läks 38-aastane Šveitsi vanameister küll avasetti 2:0, 3:2 ja 4:3 juhtima, kuid loovutas siis initsiatiivi Nagalile. Läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse murdnud 22-aastane indialane võitis seejärel kolm järjestikust geimi, murdes korra ka Federeri servi.

Järgnevates settides Federeri mäng oluliselt paranes. Kuigi 42 minutit väldanud teise seti esimesed punktid tulid raskelt, murdis 20-kordne suure slämmi turniirivõitja vastase servi ja asus 5:0 juhtima. Nagal suutis küll ühe geimi võita, end kindla setivõidu võttis Federer.

Kui kolmanda seti võitis Federer võrdlemisi lihtsalt, osutus neljas sett küllaltki keeruliseks. Šveitslane alustas küll servimurdega ning läks 2:0 juhtima, ent kaotas siis serviõiguse ja kaks järjestikust geimi. Federer asus küll taas kahega juhtima, kuid Nagal vähendas kahel korral kaotusseisu ühele punktile. Seti ja seeläbi ka matši võitis sellegipoolest kolmanda asetusega Federer.

Federer läheb teises ringis vastamisi Bosnia ja Hertsegoviina tennisisti Damir Džumhuriga (ATP 99.), kes alistas avaringis prantslase Elliot Benchetriti (ATP 227.) 4:6, 6:2, 6:3, 6:0.