Kolmanda koha punktid toonud Galeta: õiged võistlused on veel ees

Horvaatias Varaždinis toimuvas kergejõustiku võistkondliku EM-i teises liigas saavutas odaviskaja Magnus Kirt laupäeval 81.47-ga alavõidu, kuulitõukaja Kristo Galeta sai 19.57-ga kolmanda koha.

Galeta tõukas esimesel katsel 19.09, 19.57 sündis teisel katsel. "Need tõuked - väga viga ei olnudki, lihtsalt ei saanud lõpuosas jalga nii hästi vastu ja tõukasin ülakeha pealt," sõnas Galeta võistluse järel ERR-ile. "Natuke läks üle sõrmede. Õiged võistlused on ees, loodan parimat tulemust teha Dohas."

Kolm nädalat tagasi Eesti rekordi 20.76 peale viinud Galetat edestasid laupäeval Luksemburgi rahvusrekordi 21.62 püstitanud Bob Bertemes ning kohalik Filip Mihaljevic (21.03). "Täna ei oleks kuidagi teist ega esimest kohta püüdnud, vähemalt punktide mõttes võtsin maksimumi," kinnitas Galeta.

"Kaks nädalat enne Dohat teeme eellaagri Roomas, seal lihvime. Ei ole praegu poolteist kuud juba saanud oma treeneri juures olla, eks võib-olla natukene kaotab tehnika ka selle all. Arvan, et lähima nädala-kahe pärast saab minna treeneri juurde tehnikat lihvima."

Magnus Kirt tegi oma selle hooaja kõige kehvema seeria, kui viskas avakatsel parimaks jäänud 81.47. Kolm järgmist üritust mõõtmisele ei läinud.

Intervjuu Kirdiga:

"Väga head hinnet ei saa anda. Arvan, et viimase kahe aasta üks kehvemaid võistlusi. Millegi taha pugeda ei saa," kommenteeris Kirt ERR-ile. "Võib-olla lihtsalt oli kas trenn jalgades või ei olnud seda tunnetust, mis tavaliselt on olnud."

"Eks see oli väga hea proovikivi Dohaks. Siin oli väga palav ja pikk ooteaeg. Tulemus tulemuseks - sellega ei saa rahul olla, aga vähemalt saab midagi siit kaasa võtta."

"Ma arvasin, et olen meetrite poolest suuteline paremaks," sõnas Kirt. "Lihtsalt, peale esimest katset lagunesin nii ära, et ei suutnud niidiotsa tagasi leida. Selles mõttes oli üks kehvemaid võistlusi viimase kahe aasta jooksul, väga head hinnangut ei saa kindlasti anda."

"Pärast esimest katset ütles treener ka, et peaks siit ikka parema tulemusega koju minema. Muidu oleksingi hea meelega vähem katseid teinud. Üritasin lõpuni välja, aga ei suutnud head viset kokku panna."

Võistkondlik EM jätkub täna, päeva esimese alana algab meie aja järgi kell 15.55 meeste teivashüppe lõppvõistlus.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: