Martin Allikvee: MM-i eesmärkideks on poolfinaal ja olümpia A-norm

Eesti ujumiskoondis sõidab homme Lõuna-Koreasse, kus nädala lõpus algavad maailmameistrivõistlused. Üks meie ujujatest, kes võimeline poolfinaali jõudma, on Martin Allikvee.

Treeninglaagrist Horvaatias paariks päevaks koju saabunud Martin Allikvee astus oma karjääris suure sammu edasi, kui parandas juuni lõpus Budapestis rohkem kui kahe sekundiga 200 meetri rinnuliujumise rekordit. Tema uus tippmark 2.10,63 on rahvusvahelise punktitabeli põhjal ujumise Eesti rekorditest praegu kõige tugevam ning tegemist on ka tulemusega, mis eelmisel MM-il ja Rio olümpial oli väärt poolfinaali kohta.

"Kõik algas sellest, et ma trennis tundsin juba, et nii hea seis on. Ma ujusin meie keeles tõukest 100 meetrit konna üks-null ja viis-üheksa. See andis mulle juba ensekindlust, et midagi võib tulla, aga ma üritasin rahulikuks jääda koos treeneriga. Seis on hea, me tundsime seda, aga ei hakanud üle mõtlema. Ütleme nii, et Eesti rekordit ma ootasin, aga mitte nii suure paremusega," rääkis Allikvee intervjuus ERR-ile.

"Väga palju faktoreid on seda mõjutanud. Niimoodi välja tuua kõiki eraldi on raske. Ma hakkasin rohkem keskenduma igale trennile eraldi. Olen muutnud treeningmetoodikat veidi. Kõik see kokku mõjutas seda head tulemust," jätkas Allikvee. "Tegelikult enne Budabesti oli meil päris raske periood. Niiöelda tööperiood ja enne Budabesti puhkasime nädal aega ja kui Horvaatiasse jõudsime peale Budabesti, siis nädal oli veel tööd ja seejärel hakkasime koormust alla võtma, vormi lihvima ja detaile harjutama."

Maailmameistrivõistlusteks on Allikveel kaks eemsärki. "Poolfinaal 200 meetris ja kui ma sinna pääsem, siis võib edasi mõelda. Teine eesmärk on olümpia A-norm nii 200 meetris kui ka 100 meetris. Sajas on ka veel varu sees, teine 50 oli nõrgavõitu,"avaldas Allikvee.

Olümpiamängude A-normist lahutab Allikveed 200 meetris 28 sajandiksekundit ning 100 meetris 54 sajandikku.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: