Rabedalt alustanud Kontaveit jõudis lõpuks kindla võiduga kolmandasse ringi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1562133360000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) jõudis kolmandat aastat järjest Wimbledoni suure slämmi turniiril kolmandasse ringi.

Turniiril 20. asetatud Kontaveit alistas tund ja 14 minutit kestnud kohtumises 7:5, 6:1 Suurbritannia teise numbri Heather Watsoni (WTA 122.).

Kontaveit kaotas kohe enda pallingugeimi ja jäi 0:2 kaotusseisu, aga võitis siis kaks järgmist geimi ja viigistas seisu. Järgnesid veel kaks järjestikust servimurret, kuni seisul 3:3 päästis Kontaveit kaks murdepalli ja läks esimest korda juhtima. Järgmises geimis oli Kontaveidil taas murdepall, aga tal ei õnnestunud seda ära kasutada ja Watson viigistas 4:4. Seejärel hoidsid mõlemad kindlalt enda pallingugeimid, kuni 11. geimis võitis Kontaveiti briti servigeimi nulliga ja sellega ka avaseti 7:5.

Pärast võrdlemisi rabedat avasetti näitas Kontaveit teises setis hoopis paremat mängu, murdes kahel korral Watsoni servi ja võites seti kindlalt 6:1.

Kontaveit servis mängu jooksul neli ässa ja tegi viis topeltviga, Watson sai kirja viis ässa ja ühe topeltvea. Äralöökidest võitis Kontaveit 19 ja Watson 15 punkti, lihtvigu kogunes Kontaveidil 18 ja Watsonil 23. Mängitud punktidest võitis eestlanna 67 ja britt 51.

Kontaveit realiseeris mängu jooksul kümnest murdevõimalusest viis, Watson suutis seitsmest murdepallist ära kasutada kaks.

Kontaveit läheb kolmandas ringis vastamisi tšehhitari Karolina Muchovaga (WTA 68.), kes alistas teises ringis 6:3, 6:4 ameeriklanna Madison Brengle'i (WTA 85.). Mäletatavasti jäi Kontaveit Muchovale alla Prantsusmaa lahtiste avaringis, kui sai valusa 6:3, 2:6, 2:6 kaotuse. Nüüd on eestlannal võimalus revanš võtta.

ANETT KONTAVEIT - HEATHER WATSON 7:5, 6:1:

Enne mängu:

1. väljak on Wimbledoni kompleksi suuruselt teine väljak, mis läbis tänavuseks turniiriks uuenduskuuri – see mahutab nüüd 12 345 inimest ning lisaks peaväljakule on nüüd ka sellel väljakul on võimalik katus sulgeda.

Turniiril 20. asetatud Kontaveit alustas Wimbledoni 6:0, 3:6, 6:4 võiduga ameeriklanna Shelby Rogersi (WTA 298.) üle. Watson oli avaringis 7:6 (3), 6:2 üle 17-aastasest ameeriklannast Caty McNallyst (WTA 165.).

23-aastane Kontaveit ja temast kolm aastat vanem Watson on varem kohtunud neljal korral, kahel korral on jäänud peale eestlanna ja kahel korral inglanna. Viimati mindi vastamisi möödunud aastal Brisbane'is, siis võitis eestlanna kohtumise kindlalt 6:0, 6:3. Murul ei ole nad varem kunagi mänginud.