Kontaveit pidi ka Wimbledonis tšehhitari paremust tunnistama ({{commentsTotal}})

{{1562304240000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit Wimbledonis
Anett Kontaveit Wimbledonis Autor/allikas: Reuters/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) kaotas teist slämmiturniiri järjest tšehhitarile Karolina Muchovale (WTA 68.). Wimbledoni kolmanda ringi kohtumises jäi Muchova peale 7:6 (7), 6:3.

Kohtumine kestis tund aega ja 37 minutit. Seega lõppes Kontaveidi teekond Wimbledonis kolmandat aastat järjest kolmandas ringis.

Avasetis päästis Kontaveit kohe esimeses geimis neli murdepalli ja võitis seejärel kindlalt Muchova pallingugeimi, minnes 2:0 juhtima. Seejärel kaotas ta enda servi ega suutnud Muchova servil murdevõimalust realiseerida ehk tšehhitar viigistas 2:2. Seisul 3:3 päästis Kontaveit taas kaks murdepalli ja järgnevates geimides hoidsid mõlemad võrdlemisi kindlalt servi. Kontaveidi 6:5 eduseisul võttis aga Muchova meditsiinilise vaheaja, tšehhitar kurtis, et teda segab servimise ajal seljavalu, lisaks paistis teda segavat jalavalu. Muchova oli siiski võimeline mängu jätkama ja viis mängu kiiresse lõppmängu, kus jäi peale 9:7 ehk kogu sett seega 7:6 (7).

Teises setis jätkas Muchova teda segavast vigastusest hoolimata väga heas hoos ja eksis haruharva. Ka Kontaveit eksis võrdlemisi vähe, aga kahjuks väga olulistel hetkedel.

Kontaveit servis mängu jooksul kolm ässa ja tegi ühe topeltvea, Muchova sai kirja neli ässa. Äralöökidest teenis Muchova 22 ja Kontaveit 28 punkti, lihtvigu kogunes eestlannal 27 ja Muchoval vaid 14. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 69 ja Muchova 79.

Kontaveit realiseeris viiest murdevõimalusest ühe, Muchoval oli 11 murdepalli, millest tal õnnestus ära kasutada kaks.

Kaheksandikfinaalis läheb Muchova vastamisi maailma kolmanda reketi, tšehhitari Karolina Pliškovaga, kes alistas kolmandas ringis 6:3, 2:6, 6:4 turniiril 28. asetatud Taiwani tennisisti Su-Wei Hsiehi (WTA 29.).

ANETT KONTAVEIT - KAROLINA MUCHOVA 6:7 (7), 3:6:

Enne mängu:

Mäletatavasti jäi Kontaveit Muchovale alla Prantsusmaa lahtiste avaringis, kui sai valusa 6:3, 2:6, 2:6 kaotuse. Nüüd on eestlannal võimalus revanš võtta.

Kontaveit sai teises ringis 7:5, 6:1 jagu Suurbritannia teisest numbrist Heather Watsonist (WTA 122.) ning Muchova alistas teises ringis 6:3, 6:4 ameeriklanna Madison Brengle'i (WTA 85.).

Toimetaja: ERR Sport