Kanepi alustas Wimbledoni rabeda võiduga ({{commentsTotal}})

{{1562041020000 | amCalendar}}
Kaia Kanepi
Kaia Kanepi Autor/allikas: EPA/Scanpix

Kaia Kanepi (WTA 76.) alustas aasta kolmandat suure slämmi turniiri Wimbledoni rabeda võiduga, alistades avaringis 5:7, 7:5, 6:4 šveitslanna Stefanie Vögele (WTA 97.).

Kanepi oli kaks tundi ja 21 minutit kestnud kohtumise jooksul hädas esimese serviga, otsustava seti alguses oli tema esimese servi õnnestumisprotsent vaid 11. Eestlanna servis kaheksa ässa ja tegi üheksa topeltviga, Vögele sai kirja viis topeltviga ja kaks ässa.

Ka lihtvigu kogunes Kanepil väga palju – koguni 61! Samas tegi ta ka 61 äralööki. Vögele näitajad olid palju väiksemad – 23 äralööki ja 36 lihtviga. Mängitud punktidest võitis Kanepi lõpuks 119 ja Vögele 112.

Kanepi realiseeris 16 murdevõimalusest seitse, Vögelel õnnestus 14 murdepallist ära kasutada kuus.

Mäng algas vastastikuste servimurretega, uuesti murdis Kanepi viiendas geimis, minnes 3:2 juhtima. Järgmises geimis päästis Kanepi ühe murdepalli ja teenis kaks geimpalli, aga šveitslannal õnnestus siiski murre kohe tagasi saada. Edasi kulges sett tasavägiselt, kuni 6:5 eduseisus murdis Vögele taas Kanepi servi ja võitis avaseti 7:5. Kanepi tegi avasetis 24 lihtviga ja 21 äralööki, šveitslanna vastavad näitajad olid kümme ja üheksa.

Teises setis murdis taas esimesena Kanepi, minnes 2:1 juhtima, aga Vögele sai jälle murde kohe tagasi, võites Kanepi pallingugeimi nulliga. Uuesti murdis Kanepi Vögele servi 11. geimis, asudes 6:5 ette. Enda servil teenis ta esimese settpalli, aga tegi siis järjest kaks topeltviga, andes šveitslannale hoopis murdepalli. Õnneks suutis Kanepi selle ja veel teisegi murdepalli päästa ning teise settpalli ära kasutada, võites teise seti 7:5.

Otsustavas setis asus Kanepi murdega 2:0 juhtima ja oli ka punkti kaugusel 3:0 edust, kuid Vögele suutis servi hoida ja seejärel hoopis Kanepi pallingu murda. Vögele võitis ka kolmanda geimi järjest, minnes 3:2 ette. 3:3 viigiseisult tuli kolm järjestikust servimurret, seisul 5:4 päästis Kanepi kolm murdepalli ja realiseeris kolmanda matšpalli, võites otsustava seti 6:4.

KAIA KANEPI - STEFANIE VÖGELE 5:7, 7:5, 6:4:

Enne mängu:

Varem on Kanepi ja Vögele omavahel mänginud kahel korral, mõlemal on kirjas üks võit – 2011. aasta ITF-i turniiril Biellas jäi kahes setis peale Kanepi, 2013. aastal Prantsusmaa lahtiste teises ringis kolmes setis Vögele, seejuures otsustava seti võitis šveitslanna 8:6. Murul pole nad omavahel kunagi mänginud.

Kanepi pole tänavu murul veel ühelgi turniiril osalenud, küll aga tegi ta kaasa näidisturniiril Liverpoolis, kus sai kindlaid võite. Finaalis alistas ta itaallanna Corinna Dentoni 6:2, 6:2. Viimati oli ta võistlustules Prantsusmaa lahtistel, kus jõudis kaheksandikfinaali. Wimbledonis on Kanepi kahel korral – 2010. ja 2013. aastal – jõudnud veerandfinaali.

Vöegele on sel aastal murul pidanud ühe mängu, Eastbourne'i kvalifikatsioonis kaotas ta avaringis Jessica Pegulale 3:6, 5:7. Üldse on ta enda karjääri jooksul murul päris vähe mänginud ja vaid ühel hooajal saanud võite rohkem kui kaotusi – 2009. aastal teenis ta murukattel seitse võitu ja sai viis kaotust. Wimbledonis pole Vögele mitte kunagi avaringist kaugemale jõudnud.