USA treener: Doha MM on Tiidrek Nurmele suurepärane võimalus

Foto: ERR

Eestis on praegu koolitust läbi viimas jooksutreener Ameerikast Mark Misch, kes juhendab meie tippjooksjaid Tiidrek Nurmet ja Kaur Kivistikku.

Colorado ülikooli murdmaajooksu meeskonna peatreener Mark Misch on treeneriametit pidanud 24 aastat. Eestis räägib ta sportlaste füüsilisest, psühholoogilisest ja vaimsest ettevalmistusest. Edu saavutamiseks peab Mischi hinnangul treener sportlast ka isiklikul tasandil väga hästi tundma.

"Kui sa hoolid inimestest sõltumata nende sportlikust tasemest, siis saavad nad parema kogemuse ja naudivad protsessi rohkem," rääkis Misch ERR-ile. "Võimalik, et tänu sellele suudavad nad pikas perspektiivis paremini oma potentsiaali realiseerida, sest nad oskavad raskustega toime tulla."

Mischi koostöö Eesti jooksjatega on olnud väga edukas. Eelmisel suvel Euroopa meistrivõistlustel üheksanda koha saanud Tiidrek Nurme püstitas paari kuu eest Hannoveri maratonil võimsa isikliku rekordi 2:13.40. Sügisel ootavad Doha maailmameistrivõistlustel jooksjaid aga väga rasked tingimused. Ohtlikult kuuma ilma tõttu antakse maratoni start südaöösel.

"Ta on kogenud sportlasena oma karjääris jõudnud punkti, kus ta on palju õppinud. Oleme õppinud nii oma vigadest kui ka õnnestumistest. Ma arvan, et Dohas võistlemine on Tiidrekule suurepärane võimalus," sõnas Misch. "Ta on vaimselt tugev jooksja ja Dohas tuleb tingimuste tõttu vaimule väga raske jooks. Usun, et see sobib talle hästi."

Eelmisel suvel Mark Mischiga koostööd alustanud ja Euroopa meistrivõistlustel 47 aastat püsinud 3000 meetri takistusjooksu Eesti rekordi ületanud Kaur Kivistik maailmameistrivõistluste normi veel täitnud pole. Mai alguses jäi eesmärgist puudu alla kolme sekundi, MM-i norm 8.29 on Kivistiku rekordist 16 sajandikku nõrgem. Optimismi lisavad ka sel hooajal joostud 1000 ja 5000 meetri jooksu rekordid.

"Aeg, mille ta sel aastal on jooksnud, oleks ta varasematel aastatel automaatselt olümpiale või maailmameistrivõistlustele viinud. Usun, et ta on võimeline isikliku rekordi jooksma," avaldas Misch. "Tal on praeguseks juba nii palju kogemusi, et MM-ile ei läheks ta lihtsalt osalema, vaid andma endast kõike, et eeljooksust edasi pääseda. Nii et jah, tal läheb hästi."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: