Uibod: oleme ka abikaasadena väga võistlushimulised

Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo.
Shaunae Miller-Uibo ja Maicel Uibo. Autor/allikas: Ekraanitõmmis

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu veebisaate "IAAF Inside Athletics" seitsmendas osas räägivad enda abielust ja sportlaskarjääridest Eesti kümnevõistleja Maicel Uibo ja tema bahamalannast abikaasa Shaunae Miller-Uibo.

Küsimusele, kas nad püüavad abielu ja kergejõustikku teineteisest eraldi hoida, vastas olümpiavõitjast Miller-Uibo: "Minu meelest me ei püüa neid liiga eraldi hoida. Aga kui läheme staadionile, pühendume ainult kergejõustikule. Ta on minuga karm, et teeksin kõike õigesti ja mina olen temaga samasugune. Kui läheme koju, räägime endiselt kergejõustikust, aga püüame neid ikka eraldi ka hoida ja keskenduda üksteisele ja meie abielule."

"Toetame üksteist kogu aeg. Jälgime alati üksteise võistlusi. Tema Teemantliiga võistlused on üsna tihti ja ma jätan siis alati kõik pooleli, vahet pole, millises ajatsoonis ta on, plaanin oma päeva tema võistluse järgi," rääkis Maicel Uibo.

Miller-Uibo rääkis, et ka tema püüab abikaasa võistlusi alati jälgida. "Kui olin Eugene'i Teemantliigal, oli Maicel Götzises võistlemas ja ma ärkasin vist kell neli öösel üles, et tema võistlust vaadata," muheles bahamalanna. "Ja siis magasin edasi. Püüame alati üksteise võistlusi vaadata ja kursis olla."

Miller-Uibo sõnul on ta enda eelmise hooajaga äärmiselt rahul ja eriti hea meel on tal 200 meetri jooksu aegade üle.

Uibol oli mullune hooaeg tõusude ja mõõnadega. EM-ile läks ta Euroopa edetabelijuhina, kuid pidi jalavigastuse tõttu võistluse katkestama. Kas enda raskustega on kergem või raskem toime tulla, kui abikaasal on parasjagu elu parim hooaeg? "Minu meelest oli see palju kergem, et abikaasa mind toetas ja et tal nii hästi läks," vastas Uibo. "Olen tema üle äärmiselt õnnelik, tal oli suurepärane hooaeg. Isegi kui mul võistlus väga hästi ei lähe, tean, et mul on siiski põhjust rõõmustada, sest tean, et temal läheb hästi."

Vahepeal levisid kõlakad, et Miller-Uibo plaanib seitsmevõistlust proovida. Kas neil juttudel on ka tõepõhi all? "Me tõesti kaalusime seda ja ma ka harjutasin, kõik Maiceli pärast," naeris Miller-Uibo. "Tahtsin vähemalt ühe korra proovida ja treener oli nõus. Pidin sisevõistlusel osalema ja mul oli ka võistlus välja vaadatud, aga see tõsteti hoopis välja ja siis polnud see võimalik. Aga loodetavasti millalgi siiski õnnestub mitmevõistlust teha, ma ei loobu veel sellest mõttest."

"Väljas oleks ilmselt mu kõige kehvem ala odavise, ilmselt oleksin selles väga halb," lisas ta naerdes. "Aga trenniga võib kõik võimalik olla, eks?"

Kas Uibod on ka abikaasadena võistlushimulised? "Alati!" vastasid mõlemad. "Mängime tihti, mulle meeldib võita ja talle meeldib võita. Aga ma olen naine ja mind ei huvita, et ta tahab võita, aga ta peab laskma mul võita," jätkas Miller-Uibo. "Mängime lihtsaid mänge, näiteks kaarte, doominot. Kui tal liiga hästi läheb, siis nõuan, et ma pean ka vähemalt ühe mängu võitma. Oleme väga võistlushimulised."

"Naine on ülemus, tuleb teha, mis on teha vaja," lisas Uibo muheledes.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: