Avaseti nulliga võitnud Kontaveit kaotas tasavägise heitluse Sasnovitšile ({{commentsTotal}})

{{1556977500000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: EPA/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 15.) langes kõrgeima kategooria WTA tenniseturniiril Madridis avaringis konkurentsist välja.

Avaseti kindlalt 6:0 võitnud Kontaveit pidi tasavägises mängus lõpuks tunnistama valgevenelanna Aliaksandra Sasnovitši (WTA 34.) 0:6, 6:3, 6:2 paremust.

Veidi üle pooleteise tunni kestnud matšis võitis Sasnovitš 65 ja Kontaveit 63 punkti. Eestlanna tegi 22 äralööki ja 17 lihtviga, Sasnovitš sai kirja 23 äralööki ja 16 lihtviga. Kontaveit realiseeris neljast murdevõimalusest kolm, Sasnovitšil õnnestus kuuest murdepallist ära kasutada neli.

Kontaveit servis kuus ässa ja tegi neli topeltviga, Sasnovitš tegi samuti neli topeltviga ja servis sama palju ässasid.

Sasnovitšile oli see sel hooajal kolmas kord, kui ta on avaseti kaotanud 0:6, aga siis matši ikkagi võitnud.

Kontaveit võitis avaseti 23 minutiga kindlalt 6:0. Sasnovitš võitis selles setis vaid üheksa punkti, Kontaveit aga 26.

Kontaveit võitis ka teise seti avageimi ehk kokku seitse geimi järjest, kuni lõpuks sai ka Sasnovitš tabloole. Sellega mängupilt muutus ja valgevenelanna hakkas oluliselt paremini mängima. Seisul 2:2 teenis Sasnovitš mängu jooksul esimest korda murdepalli ja sai ka murde kätte. Kontaveidi 3:5 kaotusseisus teenis Sasnovitš järjekordse murdepalli, mis oli ka settpall ja valgevenelanna realiseeris ka selle, viies mängu otsustavasse setti.

Otsustavas setis oli murdepall esimesena Kontaveidil, aga tal ei õnnestunud seda ära kasutada ja järgmises geimis sai hoopis Sasnovitš murde kätte, minnes 4:2 ette. Uuesti murdis Sasnovitš Kontaveidi servi 5:2 eduseisul.

Enne mängu:

Omavahel on Kontaveit ja Sasnovitš kohtunud karjääri jooksul kaheksa korda. Mõlemal on kirjas neli võitu. Tänavu Austraalia lahtistel jäi peale valgevenelanna 6:3, 6:3, kuid möödunud aastal Madridis võidutses eestlanna teise ringi kohtumises 6:2, 4:6, 6:2. Lisaks Madridi turniirile on nad liivaväljakul kohtunud varasemalt ühe korra veel, 2013. aastal Moskva ITF-i turniiril. Ka toona jäi peale Kontaveit 6:1, 6:4.

Sasnovitš osales viimati märtsis Miami tenniseturniiril, kus tal tuli tunnistada teises ringis Wozniacki paremust, liival pole ta sel hooajal veel mänginud. Kontaveit avas liivahooaja eelmisel nädalal Stuttgardis, kus jõudis finaali, aga pidi seal tunnistama Petra Kvitova paremust.