Norra Suusaliit muutis süsteemi ja määras ametisse peaarsti ({{commentsTotal}})

Norra suusatajad
Norra suusatajad Autor/allikas: AFP/Scanpix

Norra Suusaliit teatas, et otsustas hiljutiste dopingujuhtumite tõttu muuta enda meditsiinipersonali süsteemi, määrates ametisse murdmaakoondise peaarsti, kelleks sai Petter Olberg.

41-aastane Olberg on tunnustatud perearst, kes töötab Trondheimis perearstikeskuses Din Doktor (eesti keeles "Sinu arst" – toim) ja lisaks on ta ka St. Olavi haiglas kõrva-nina-kurgu osakonna peaarst.

Norra murdmaasuusatamist on viimastel kuudel tabanud mitu skandaali, dopingureeglite rikkumisega on vahele jäänud talvel MK-sarja üldvõidu võtnud Martin Johnsrud Sundby ja Therese Johaug.

"Praegu on kõige tähtsam see, et peame olema väga hoolikad nii meditsiiniprotseduuride osas kui ka suhtluses sportlaste ja nende taustajõududega," sõnas Olberg. "Panime ka paika reeglid välismaal ravimite ostmise kohta – ostu peab heaks kiitma Norras paiknev arst ning lisaks ka kohapeal olev arst."

Lisaks peaarsti määramisele ja välismaalt ravimiste ostu korrale otsustati veel, et kõikide vanuseastmete koondislased ja nende taustajõud peavad läbima Norra Antidopingu e-kursuse "Puhas sportlane"; kõikide sportlaste tarvitatavad ravimid ja toidulisandid tuleb üles kirjutada ja seda andmebaasi tuleb pidevalt jälgida; kõikidel võistlustel ja treeninglaagrites peab arst olema kohapeal, juhul kui see pole võimalik, peab olema Norras arst valves; alaliit võttis ühendus Rootsi Olümpiakomiteega, et küsida neilt nõu ja õppida nende kogemustest; alustada põhjalikumat koostööd Norra Olümpiakomiteega.

Toimetaja: Maarja VärvHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: