Karjääri parima hooaja teinud Robert Rooba: on vaja veel ennast tõestada ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Eesti jäähokikoondislase Robert Rooba koduklubi Jyväskylä JYP piirdus küll Soome meistriliigas play-off'i avaringiga, kuid isiklikus plaanis tegi Rooba karjääri senise parima hooaja ja valmistub nüüd head vormi näitama ka Eesti koondise mängudes kodusel MM-turniiril.

Robert, võiks vist öelda, et üllatavalt vara sai sel aastal hooaeg läbi, ehkki play-off'i Jyväskylä meeskond lõpuks jõudis, aga kukkus esimesest ringist välja. Kuidas selle meeskonna aastat kirjeldada?

Ikka väga üle kivide ja kändude. Raske hooaeg, igatpidi. Kindlasti minu Jyväskylä hooaegadest kõige raskem, just meeskonna poolt. Uus treener, hooaja alguses palju muutusi organisatsioonis, kus pikka aega polnud muutusi tehtud. Võib-olla mingil määral ei oldud nendeks valmis, tulemused polnud kohe need, mida oodati ja sellest hiljem ka treenerivahetus. Mis küll lõppkokkuvõttes tõi kaasa selle, et saime play-off'i, aga mitte midagi enamat. Kindlasti meie mängijate materjal oli selline, et peaksime vähemalt praegu veel olema mängus, aga Soome liiga tase on tohutult ühtlane ja väga väikesed nüansid mängivad suurt rolli. Me ei suutnud terve hooaja jooksul neid nüansse paika seada ja tulemus oli see.

Kindlasti väga õpetav ja teistsugune aasta meie organisatsioonile. Usun, et järgmine aasta võetakse sellest kõigest õppust ja oleme kindlasti juba paremas olukorras kui sel aastal.

Saan aru, et nüüd tuleb järjekordselt uus treener?

Täpselt nii. Uus treener on järjekordselt ametisse määratud. Kindlasti ootan juba huviga, et saaks hakata temaga koostööd tegema.

Oled sa Pekka Tirkkoneniga juba rääkinud ka? Mis mees ta on?

Tegelikult jah, kuna viimane nädal sai treenitud Jyväskyläs osade meeskonnakaaslastega, kes Soome koondisesse lähevad, siis ka uut peatreenerit sai nähtud ja mõned lühikesed jutud räägitud. Jättis väga hea ja positiivse mulje. Mingil määral ütleks, et palju sama, mis on meie Eesti koondise peatreener Jussi Tupamäes. Väga hea suhtleja, selline uue kooli treener. Usun, et saab olema väga hea ja viljakas koostöö.

Kui palju sa tead, palju meeskond veel muutub?

Meeskond jääb tegelikult suhteliselt samaks. Üksikud mängijad võib-olla tulevad juurde, üksikud mängijad on ära läinud. Tegelikult on minimaalsed muutused. Pigem ongi see, et tuleb mingil määral noori mehi peale ja mõned vanemad võib-olla kukuvad tagant ära.

Sul endal oli karjääri parim aasta Soome liigas – 25 punkti, 17 väravat. Meeskonnas viies tulemus. Kust pealt see tuli?

Eks ikka aastatepikkune järjekindel ja sihikindel töö. Mul on olnud kogu aeg usku sellesse asja, mida ma teen ja seda on aastaid taga aetud. Loomulikult suurepärane, et see lõpuks realiseerus ka väravates ja punktides, aga eelkõige just väravates. Mu mängijaidentiteet on iga aastaga järjest rohkem sinna läinud, et väravate löömine on minu peamine leib. Sel aastal meeskonnas kõige rohkem väravaid...kindlasti suurepärane asi. Ja kogu liigas esimese 20 seas. Kindlasti olen selle üle väga õnnelik ja see kasvatab nälga ja tõstab uued eesmärgid veel kõrgemale. Selles mõttes väga kordaläinud aasta enda poolt.

Kuhugi kaugemale mõnda suuremasse või paremasse liigasse ei vaadanud? Tegid veel aastase lepingupikenduse.

Kaks aastat tegelikult on lepingupikendus. Võtan sellega rahulikult, olen veel noorsportlane. Usun sellesse, et Soome on mulle väga hea koht arenemiseks ja ma usun, et selle lepingu mängin lõpuni. Vähemalt ühe aasta veel Soomes ja eks siis vaatame edasi.

Aga tegelikult, oli hea hooaeg, aga näite on vaja veel anda, on vaja veel ennast tõestada, et kõrgemale saada ja see on mul plaanis juba järgmisel aastal.

Kuidas see paus, mis mänguliselt tekib, mõjutab valmisolekut koondisemängudeks, mis aprilli lõpus algab?

Ma arvan, et ainult positiivselt. Hooaja lõpp oli mentaalselt päris raske, kõik need treenerivahetused ja uus treener jne. Füüsiliselt... väiksemad pisivigastused saab välja ravida. Olen sel hooajal mänginud juba peaaegu 70 mängu. Arvan, et mängutunnetus kuu ajaga ei kao väga kuhugi. Õnneks on meil neli kontrollmängu Eesti koondisega enne MM-i ja ma usun, et vähemalt nende ajal saan mängutunnetusele veel viimase lihvi anda ja saab sellise väga hea tundega alustada MM-i. Pigem näen seda positiivse asjana praegu.

Mis sa Eesti koondise turniirist koduareenil üle 12-13 aasta ootad? Mis see peaks pakkuma?

Minu jaoks on see kindlasti unistuse täitumine. Mäletan 12 aastat tagasi Saku suurhallis, kui viimati Tallinnas turniir mängiti, olin ise see väike poiss, kes käis pärast soojendusi litreid jäält ära korjamas. See oli juba siis mulle suur asi. Nüüd on tore võimalus ise väljakule minna ja Eestit esindada, väga suur asi iseendale. Kavatsen lihtsalt nautida kogu seda turniiri, kogu seda protsessi, kogu seda atmosfääri, mis siin saab olema. Ei pane endale mingeid lisapingeid, et see on koduturniir, pigem just seda, et nautida seda tööd. Ja saame seda head tööd, mis oleme viimastel aastatel koondisega teinud, siin kodupubliku ees näidata ja kindlasti häid emotsioone pakkuda.

Vaata ka ETV spordisaate lugu:

*****

MM-i I divisjoni B-grupi turniir toimub Tallinnas Tondiraba jäähallis 28. aprillist 4. maini.  Eesti vastasteks on Poola, Jaapani, Ukraina, Hollandi ja Rumeenia koondised.

Kõiki Eesti koondise mänge näeb otsepildis ERR-i kanalitest:
28. aprill
16.00-17.15 ETV, 16.25-18.50 ETV+, 16.00-18.50 sport.err.ee: Eesti – Rumeenia
29. aprill 19.35-21.30 ETV2, 20.30-22.25 ETV+, 19.35-22.25 sport.err.ee: Eesti – Holland
1. mai 16.25-18.55 ETV+ ja sport.err.ee: Eesti – Jaapan
2. mai 19.55-22.25 sport.err.ee, 20.30-22.25 ETV+: Eesti – Poola
4. mai 19.35-22.30 ETV2 ja sport.err.ee: Eesti – Ukraina

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: