Selgus Eesti jäähokikoondise koosseis koduseks MM-turniiriks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Robert Rooba
Robert Rooba Autor/allikas: Sarunas Mazeika/iihf.com

Eesti meeste jäähokikoondis asub 28. aprillist 4. maini Tallinnas Tondiraba jäähallis peetaval MM-i I divisjoni B-grupi turniiril püüdma medalit.

Eesti koondis pidas enne kodust MM-turniiri kaks kontrollmängu Leeduga, millest esimene kaotatu 3:6 ja teine 5:8. Pärast mänge Leeduga nimetas koondise peatreener 23 mängijat, kes asuvad valmistuma MM-mängudeks.

Viimati toimusid meeste maailmameistrivõistlused (MM) Tallinnas 13 aastat tagasi aastal 2006. Sel korral peetakse turniir Tondiraba jäähallis, kus Eestile uisutavad vastu Poola, Jaapani, Ukraina, Hollandi ja Rumeenia koondised.

Kõiki kohtumisi näeb otsepildis ka ERR-i kanalites.

Eesti koondise koosseis MM-turniiri eelseks laagriks:

Väravavahid

#1 Villem-Henrik Koitmaa - Budapest Vasas SC (HUN)
#29 Roman Šumihin - Colmar Titans (FRA)
#30 Christopher-Kullervo Jõgi - KJT Haukat (FIN)

Kaitsjad

#5 Eduard Slessarevski - KJT Haukat (FIN)
#6 Silver Kerna - Kalev Viking (EST)
#7 Saveli Novikov - Kalev Viking (EST)
#21 Jaanus Sorokin - Välk 494 (EST)
#25 Filipp Svarõgin - Kalev Viking (EST)
#27 Aleksandr Ossipov - Boras HC (SWE)
#28 Lauri Lahesalu

Ründajad

#8 Robert Rooba - Jyväskylä JYP (FIN)
#9 Vadim Vasjonkin - Buffalo State College (USA)
#10 Aleksei Sibirtsev - Boras HC (SWE)
#12 Roman Andrejev - Boras HC (SWE)
#15 Robert Arrak - Vaasa Sport (FIN)
#18 Kevin Parras - Välk 494 (EST)
#19 Riho Embrich - Toulouse-Blagnac (FRA)
#20 Mihkel Võrang - Välk 494 (EST)
#22 Andrei Makrov
#23 Mark Viitanen - Peliitat Heinola (FIN)
#24 Aleksandr Petrov - Rossoblu (ITA)
#26 Daniil Fursa - HK Krementšuk (UKR)
#26 Christopher Usov - Åker/Strängnäs (SWE)

Meeskond

Peatreener: Jussi Tupamäki
Abitreener: Märt Eerme
Väravavahtide treener: Janne Pekkarinen
Hooldaja: Allen Petri
Mänedžer: Jüri Rooba
Kiropraktik: Martin Kumm
Füsioterapeut: Oliver Papp
Meedia: Maarja Kirtsi

Eesti mängude kava:

28. aprill kell 16.30 Rumeenia - Eesti
29. aprill kell 20.00 Eesti - Holland
1. mai kell 16.30 Jaapan - Eesti
2. mai kell 20.00 Eesti - Poola
4.mai kell 20.00 Eesti - Ukraina

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: