Südi vastupanu osutanud Kontaveit pidi endise esireketi paremust tunnistama ({{commentsTotal}})

Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 21.) pidi kõrgetasemel Indian Wellsi tenniseturniiri kaheksandikfinaalis tunnistama tasavägises kohtumises endiese maailma esinumbri, tšehhitar Karolina Pliškova (WTA 5.) nappi paremust.

Pliškova võitis veidi üle kahe tunni kestnud kohtumise 7:6 (0), 4:6, 6:2.

Avasetis asus Kontaveit 3:0 juhtima, kuid Pliškova suutis seisu viigistada ja seejärel ka murdega 6:5 juhtima minna, aga Kontaveit sai murde kohe tagasi ja viis seti kiiresse lõppmängu, kus tal paraku ei õnnestunud punktigi võita ja sett seega Pliškovale 7:6 (0).

Teises setis läks Kontaveit 2:0 ette, aga tšehhitar viigistas taas. Uuesti jõudis Kontaveit murdeni üheksandas geimis ja sel korral edu käest ei andnud, võites seti 6:4.

Otsustavas setis jäi Kontaveit 2:4 taha ja seejärel oli tal Pliškova servil kaks murdevõimalust, paraku ei õnnestunud tal neid realiseerida ja Pliškova asus 5:2 juhtima. Järgmises geimis teenis Pliškova Kontaveidi servil kolm murdepalli, realiseerides neist kohe esimese, seega sett 6:2 tšehhitarile.

"Ta mängis suurepärast tennist, usun, et mängisime mõlemad väga hästi. Olen päris rahul," kommenteeris Pliškova.

Kontaveit servis mängu jooksul viis ässa ja tegi kaks topeltviga, võimsa servi poolest tuntud Pliškova sai kirja 13 serviässa ja neli topeltviga. 15 murdevõimalusest õnnestus Kontaveidil realiseerida vaid neli, samas kui Pliškova kasutas seitsmest murdepallist ära viis.

Mängitud punktidest võitis Pliškova 106 ja Kontaveit 92.

Kaheksandikfinaali jõudmisega teenis 23-aastane Kontaveit 120 edetabelipunkti ja tõuseb praeguse seisuga esmaspäevases maailma edetabelis karjääri kõrgeimale, 19. kohale, kuid see sõltub ka sellest, kui kaugele jõuab Indian Wellsis šveitslanna Belinda Bencic, kes on Pliškova järgmine vastane.