Kaaberma otsustab epeenaiskonna neljanda liikme MK-ks peale Budapesti GP-d

Katrina Lehise, Julia Beljajeva ja Kristina Kuuse koht järgmiseks maailmakarikaetapiks on epeenaiskonnas kindel. Võistkonna neljanda liikme valib peatreener pärast Budapesti individaalturniiri.

"Et kõik neli saaks vehelda, siis veidi eksperimenteerisime ja naistel olid keskendumisraskused, " ütles epeenaiskonna peatreener Kaido Kaaberma iseloomustades tiimi kümnendaks jäämist Barcelona MK-etapil. Kaheksandifinaalis Rumeenia vastu andis Irina Embrich oma minimatšis ära kaheksa torget.

"Miinus kaheksa on ikka liiga palju. Kuigi ütleme pärast Julial ja Katrinal läks ka veidi käest ära. Seal oli meil kõigil väike paanika," ütles Eesti epeenaiskonna peatreener Kaido Kaabermaa intervjuus ERR-ile.

"Juhtub, viimane matš ka mõnikord lähed ja oled viiega ees ja kaotad ja siis saad aru, et oi terve võistkond minu pärast kaotas," ütles Irina Embrich. "Aga terve võistkond kaotab ja võidab ka võistkond. Siin ei saa öelda, et ainult tema pärast me kaotame või ainult tema pärast me võidame. Spordis on alati nii, et võistkond teeb oma asja ja kui kaotame, siis teeme järeldused ja liigume edasi."

"Selliseid kaotusi on ju ennemgi olnud," jätkas Kristina Kuusk. "On olnud teistel riikidel ja on olnud ka meil. Põhiline on, et me üksteist ei süüdistaks, hoiaksime kokku ja tegelikult tulevad uues võistlused. Mina võtan seda kui üht head õppetundi."

Kristina Kuusk, Katrina Lehis ja Julia Beljajeva on järgmisel 24. märtsil toimuval maailmakarikaetapil Hiinas naiskonnas kindlalt sees. Neljanda tiimi pääseja valib peatreener pärast 10. märtsi Budapesti Grand Prix'd kolmikust: Irina Embrich, Erika Kirpu ja Nelli Differt.

"Nüüd kolme nädala pärast on Budapestis Grand Prix etapp, kus on ainult individaalturniir, et seal peavad ülejäänud kolm tõestama, et koondisse saada," ütles Kaaberma.

Tiitlivõistlustele pääsev koosseis otsustatakse pärast mai keskel toimuvat Dubai MK-etappi. Välislaagrid suurvõistlusteks on juba kokku lepitud,

"Enne Euroopa meistrivõistlusi on Poolas, kus tulevad poolakad, ukrainlased ja veel mõned ning enne MM-i on Saksamaal laager," lisas Kaaberma.

Maist alates on tulemustel juba eriline kaal, sest siis algab meie epeenaistele ka Tokyo olümpiale kvalifitseerumise periood.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: