Kristina Kuusk otsib stabiilsuse leidmiseks enesekindlust

Hispaanias Barcelonas peetud naiste epeevehklemise MK-etapil teenis Kristina Kuusk kolmanda koha, mis oli tema karjääri jooksul neljandaks pjedestaaliks nii kõrge tasemega võistlusel. Tema enda sõnul kulges turniir pigem raskelt ning saavutada oleks vaja stabiilsus.

"See tuli üsna raskelt alustades juba alagrupi päevast," rääkis Kuusk intervjuus ERR-ile. "Oli juba oht, et võib-olla kukun välja, aga selgus, et ei kukkunud ja siis oli paar tundi aega mõelda, kuidas ma järgmised kolm matši võidan. Play-off'ides olin juba väga konkreetne." Kuuse sõnul ei tundnud ta end alguses kindlalt ning võib-olla oli süüdi varajane hommik, kuigi see ei tohiks tegelikult põhjus olla.

Möödunud aastal pälvis Kuusk EM-il hõbeda ja nüüd jõudis MK-etapil pjedestaalile. Näib, et individuaalselt on toimunud areng. "Ma tahan loota. Kunagi võiks stabiilsuse ka saavutada, aga praegu käib vorm üles-alla. Dohas ei saanud põhitabelisse, nüüd sain. Ma ei ole ise selle kõikumisega rahul - võiks stabiilsem olla," rääkis Kuusk, kes usub, et selleks oleks vaja rohkem enesekindlust. "Mingitel momentidel löön kahtlema iseendas ja siis tulevad kaotused sisse."

MK-etapi võitnud Vivian Kong Man Waid iseloomustab Kuusk kui vehklejat, kes ei eksi. "Kui teistel vehklejatel on mingid tüüpvead, mille peale saad oma matši üles ehitada, siis tema puhul oligi selline asi, et ma ei leidnud kohta, kus oma torked ära teha. Tema vigade otsimine pani mind ennast eksima, aga tema ei eksinud kunagi."

Naiskonnavõistlusel kaotas Eesti kaheksandikfinaalis suurest eduseisust Rumeeniale ning pidi leppima kümnenda kohaga. "Selliseid kaotusi on ju ennemgi olnud. On olnud teistel riikidel ja on olnud ka meil. Põhiline on, et me üksteist ei süüdistaks, hoiaksime kokku ja tegelikult tulevad uues võistlused. Mina võtan seda kui üht head õppetundi," ütles Kuusk.

Maailma edetabelis tõusis Kuusk seitse kohta ja on nüüd 28. kohal.

Eesti epeenaiste kohad FIE jooksvas edetabelis:

8. Katrina Lehis
9. Julia Beljajeva
21. Kristina Kuusk
35.Erika Kirpu
72. Irina Embrich
150. Nelli Differt
208. Veronika Zuikova
Punkte on kogunud 388 epeenaist ja edetabelis on kokku 820 epeenaist.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: