Embrich MK-etapi 10. kohast: kõik võtavad seda liiga dramaatiliselt

Irina Embrich jäi Barcelona MK-etapil naiskonnavõistluses esimese ringi matšis Austria vastu +9 peale, kuid Rumeeniaga -8 ehk kaotas oma minimatši Amalia Tataranile 3:11. Sellega mängiti käest suur eduseis ning lõpuks võttis naiskond vastu ühepunktilise kaotuse.

"Juhtus, see on sport ja tagant järgi on kõik väga targad," rääkis Irina Embrich intervjuus ERR-ile. "See on vehklemine ja siin ei saa 100% kindel olla, et kui sa oled +10 või +15 ees, siis sa võidad. Šansid on suuremad kui vastastel, aga kõike võib juhtuda."

Kohamängudes andis peatreener Kaido Kaaberma Embrichile uue võimaluse vehklemiseks. "Ma olin valmis edasi vehklema ja ma ei saa öelda, et ma mõtlesin, et sel päeval ma enam rajale ei lähe," jätkas Embrich. "Liiga dramaatiliselt kõik võtavad seda. Juhtub! viimane matš ka mõnikord lähed ja oled viiega ees ja kaotad ja siis saad aru, et oi terve võistkond minu pärast kaotas. Aga terve võistkond kaotab ja võidab ka võistkond. Siin ei saa öelda, et ainult tema pärast me kaotame või ainult tema pärast me võidame. Spordis on alati nii, et võistkond teeb oma asja ja kui kaotame, siis teeme järeldused ja liigume edasi. Kui me hakkame lugema ainult punkte, kes kui palju toob, siis võistkond laguneb, see on fakt."

Embrich kinnitab, et praegu on võistkonna sees kõik hästi. "Võisltused on järjest tulemas ja kogu aeg mõelda, mis oli, nii ei tohi. Peame edasi minema."

Stabiilsuse saamiseks peaks epeenaiskond aga ala vahetama. "Siis oleks natuke rahulikum pealtvaatajatele," naljatles Embrich. "Epees ongi nii, et kõik on võimelised võitma. Meil on 8-10 võistkonda, kes on tugevad ja kõik võivad poodiumile astuda. See on meie sport."

Epeenaiskond langes FIE edetabelis ühe koha võrra ehk kuuendalt kohalt seitsmendaks.

Epeenaiskondade seis maailma edetabelis:

1.USA 366 punkti
2.Venemaa 334
3.Prantsusmaa 282
4.Poola 278
5.Hiina 274
6.Lõuna-Korea 265
7.Eesti 250
8.Itaalia 234

Järgmised naiskondlikud MK-etapid on 24. märtsil Hiinas ja 19. mail Dubais. Viimase tulemus läheb juba ka olümpiamängude kvalifikatsioonis arvesse.

"Võiksime maailma edetabelis paar kohta nüüd tõusta. Kui enne EM-i ja MM-i oleme viienda või kuuenda koha peal, siis see on juba okei," ütles Kaaberma.

Euroopa meistrivõistlused toimuvad aga 17.- 22. juunil Düsseldrofis ja MM 15.- 23. juulil Budapestis.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: