Kontaveit alustas Doha turniiri raske võiduga ({{commentsTotal}})

{{1549952760000 | amCalendar}}
Anett Kontaveit
Anett Kontaveit Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Eesti esireket Anett Kontaveit (WTA 20.) alustas kõrgetasemelist Doha tenniseturniiri raske võiduga, saades tuulistes oludes 7:6 (3), 6:3 jagu läbi kvalifikatsiooni põhitabelisse pääsenud hiinlanna Zhu Linist (WTA 108.).

Avasetis jäi tuulistes oludes pisut raskustes olnud Kontaveit 0:3 kaotusseisu ja suutis siis küll murde tagasi saada, aga kaotas kohe uuesti enda servigeimi. 5:2 eduseisul oli Zhul Kontaveidi servil ka settpall, aga eestlanna suutis servi hoida ja lõpuks mängu 5:5 viigistada. Mängu 11. geimis oli Kontaveidil kolm murdepalli, aga hiinlanna suutis pika pallingugeimi kaheksandal geimpallil võita. Sett läks kiiresse lõppmängu, kus Kontaveit jäi peale 7:3, võites seega seti 7:6.

Teises setis asus Kontaveit 4:1 juhtima, kuigi hiinlannal oli tema kolmes esimeses servigeimis kokku viis murdevõimalust. Seitsmendas geimis õnnestus Zhul lõpuks murre tagasi saada, aga Kontaveit vastas kohe uue servimurdega ja rohkem enda pallingul ei eksinud, võites seti 6:3.

Kontaveit tegi tund ja 43 minutit kestnud kohtumises ühe topeltvea, Zhu seevastu aga 11 topeltviga, kumbki ühtegi serviässa kirja ei saanud.

Üheksast murdepallist kasutas Kontaveit ära neli, Zhu realiseeris murdevõimalusi sajaprotsendiliselt ehk kolmest kolm. Mängitud punktidest võitis Kontaveit 94 ja Zhu 81.

Teises ringis läheb Kontaveit vastamisi endise esireketi, praegu edetabelis kuuendal real paikneva sakslanna Angelique Kerberiga, kes oli avaringis vaba. Varem on nad mänginud kahel korral ja seni on Kerber Kontaveidi vastu võitnud vaid neli geimi – nende esimene kohtumine oli 2017. aastal Roomas, kui Kerber oli maailma esireket ja Kontaveit jäi siis peale 6:4, 6:0. Mullu mängisid nad Stuttgardis, kus Kontaveit juhtis 6:0, 2:0, kui Kerber andis vigastuse tõttu loobumisvõidu.

ANETT KONTAVEIT - ZHU LIN 7:6 (3), 6:3:

Enne mängu:

Zhu on Dohas pidanud juba kolm matši. Kvalifikatsiooni esimeses ringis alistas ta rumeenlanna Alexandra Dulgheru (WTA 163.) 4:6, 6:1, 6:4, misjärel oli parem ameeriklanna Madison Brengle'ist (WTA 97.) 6:1, 6:3. Otsustavas matšis sai 25-aastane hiinlanna jagu kvalifikatsioonis teise asetuse saanud Alison Riske'ist (WTA 52.) 6:2, 6:1.

Anett Kontaveit ja Zhu Lin on varasemalt kohtunud kahel korral ning mõlemas mängus võidutses eestlanna. Viimati läksid kaks osapoolt vastamisi 2016. aastal Guangzhous, kui kaheksandikfinaalis oli Eesti esireket parem numbritega 6:1, 3:6, 6:0. Aasta varem alistas Kontaveit Ilkleys Zhu 6:7 (8), 6:1, 6:0.

Võidu korral on Kontaveidi järgmiseks vastaseks kolmanda asetusega sakslanna Angelique Kerber (WTA 6.), kes on avaringis vaba.

Toimetaja: ERR Sport