Õiglane isiklikust rekordist: olen suuteline veel paremat tegema ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Pärast mullust vigastuse tõttu vahele jäänud hooaega näitas Janek Õiglane taas mitmevõistlejana kõrget taset. Oma seitsmevõistluse rekordit, mis oli juba ajale jalgu jäänud ning ootas ületamist kolm aastat, parandas Õiglane rohkem kui 300 punktiga.

"Panin endale plaani 6000 punkti graafiku. Tegin 85 punkti rohkem ehk läks paremini kui ootasin," rääkis Õiglane võistlusjärgses intervjuus ERR-ile. "Tehniliselt ei olnud hea, aga sellegipoolest oli punktisumma hea ja kõige tähtsam oli see, et ei teinud reiele uuesti viga. Olin natuke kõhklev enne, aga see oli mulle kõige tähtsam, et sain tervena lõpetada. Suutsin endast üsna maksimumi anda igal alal. Küll aga mõnedel aladel andsin natuke järele, ei teinud kahte katset näiteks kauguses, aga sellegipoolest realiseerisin ennast väga hästi."

Teise võistluspäeva sissejuhatuseks jooksis Õiglane tõkkesprindis isikliku rekordi 8,13, lõpetades jooksu teisena sakslase Manuel Eiteli järel.

Kogu nädalavahetuse ainsa kriisihetke elas Õiglane üle teivashüppes, ületades algkõrguse 4.79 alles kolmandal katsel. Nii alistus aga selgi alal uus isiklik rekord - viis meetrit ja 19 sentimeetrit.

"4.99 oli piisav, et üle 6000 punkti teha," jätkas Õiglane. "Võtsin selle riski, et kui hüppan üle, siis hüppan, kui ei hüppa, siis ei ole hullu. See 5.19 hüpe oli tegelikult hea, aga tehniliselt ei olnud kõige parem. Sain küll kõrgele, aga tunnen, et ligi 5.25-5.30 on mul täitsa hüpatav."

Kindlasti jäi varu ka 1000 meetri jooksus. 2.46-ga distantsi läbinud Janek Õiglane tuli esimest korda seitsmevõistluses Eesti meistriks ning punktisumma 6085 annab talle nüüd Eesti kõigi aegade edetabelis kuuenda koha. Mis aga kõige tähtsam - võib olla päris kindel, et see tulemus tagab pääsu Euroopa sisemeistrivõistlustele, mis toimuvad täpselt kuu aja pärast Glasgows.

"Tehniliselt poolelt saan kindlasti paremaks minna. Kaks nädalat ei teinud ma ühtegi erialatrenni. Kõrgus, kaugus, teivas eriti ja tõke - neid on vaja lihvida ja vorm on Glasgow jaoks plaanitud. Arvan, et olen suuteline veel paremat tegema," ütles Õiglane.

Kuni teivashüppeni ka kindlalt 6000 punkti graafikus võistelnud Karl Robert Saluri loovutas kahel viimasel alal päris palju punkte. Teivashüppe tulemuseks jäi 4.69 ning 1000 meetri võiduaeg 2.43 oli isikliku rekordiga võrreldes seitse sekundit kehvem. Nii tuli kokku võistluse teise koha punktisumma 5950.

"Esimesed viis ala oli väga hästi, siis hakkas allamäge minema," ütles Saluri. "Teivashüppes oleks pidanud veidi varem suurema teiba peale üle minema. 1000 meetris läks nügimiseks ja nii palju energiat kulus ning see tõmbas kõik energia välja. 2.43 - ma ei ole nii aeglaselt ammu jooksnud. Sellest oli veidi kahju, aga ei ole midagi teha."

Kui Salurile jääb vähemalt teoreetiline võimalus Euroopa meistrivõistlustele pääseda, siis Kristjan Rosenbergi samuti heal tasemel punktisumma 5895 pole kindlasti piisav, sest tema jäi Eesti meestest kolmandaks ning ühest riigist pääseb EM-ile vaid kaks mitmevõistlejat.

"Valmistusin täiega ikka," ütles Rosenberg. "Eesmärk oli EM-ile pääseda, aga kahjuks sel aastal ei õnnestunud. Eestis on väga kõva tase praegu."

Ka Eesti meistrivõistluste neljanda koha tulemus oli tänavu nii hea kui 5749 punkti, mis on Risto Lillemetsa uus isiklik rekord.

Naiste viievõistluses tuli Eesti meistriks 18-aastane Katre Sofia Palm samuti isikliku rekordi 3891 punktiga.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: