Taani tuli esmakordselt käsipalli maailmameistriks, Norra taas kullata ({{commentsTotal}})

Taani käsipallikoondis
Taani käsipallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Meeste käsipalli maailmameistriks krooniti esmakordselt Taani, kes alistas kodumaal peetud finaalmängus Norra võistkonna 31:22 (18:11).

Kui kohtumise alguses pääses mitmel korral ühe väravaga juhtima külalisvõistkond, siis peagi haaras Taani ohjad ning läks juhtima 6:4, 9:5, 13:8 ja võitis poolaja 18:11.

Teisel poolajal ei lastud norralasi kordagi lähemale kui kuus väravat ja kuigi vahepeal juhiti mitut puhku lausa 11-ga, siis lõpuks võitis Taani 31:22.

Võitjate resultatiivseimad olid Mikkel Hansen seitsme, Morten Toft Olsen viie ning Rasmus Lauge, Lasse Svan ja Mads Mensah nelja tabamusega. Norralasi ei aidanud ka Magnus Jondali üheksa väravat.

Samuti täna peetud pronksikohtumine oli tunduvalt tasavägisem: eelmisest viiest MM-ist neli võitnud Prantsusmaa alistas Saksamaa vaid ühe väravaga 26:25 (9:13).

Taani meeskond on küll kahekordne Euroopa meister (2008 ja 2012) ja Rio de Janeiro olümpiavõitja (2016), kuid kõik kolm senist MM-finaali (1967, 2011, 2013) oldi kaotatud.

Norra kaotas aga teise MM-finaali järjest, sest kahe aasta eest jäädi alla Prantsusmaale. Seejuures mõlemal juhul said tulevased maailmameistrid kasutada koduväljakueelist.